REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Most Golden Gate otrzyma zabezpieczenia przed samobójcami

Most Golden Gate otrzyma zabezpieczenia przed samobójcami

-

Na słynnym most Golden Gate nad zatoką San Francisco zostanie zainstalowana specjalna stalowa siatka zabezpieczająca przed skokiem z niego do wód zatoki – poinformował w piątek przedstawiciel władz miasta Denis Mulligan. 

fot. EPA/JOHN G. MABANGLO
fot. EPA/JOHN G. MABANGLO

REKLAMA

Siatka będzie zainstalowana 6 metrów poniżej znajdujących się po obu stronach olbrzymiego mostu chodników dla pieszych. Montaż ma zostać zakończony w 2018 r. a koszt wyniesie 76 mln dolarów.

Z mostu o długości 2,7 km skoczyło już od momentu oddania go do użytku w 1937 r. ponad 1400 samobójców. Rekordowy pod tym względem był ub. rok, w którym aż 46 osób postanowiło w ten sposób rozstać się z życiem.

Skok z wysokości ponad 67 m dzielących przęsło mostu od zimnych, z silnym prądem, wód zatoki jest prawie zawsze śmiertelny.

Władze miasta od wielu lat rozważały różne projekty zabezpieczenia mostu przed samobójcami. W końcu zdecydowały się na siatkę, która – jak powiedział Mulligan – “wywiera najmniejsze wrażenie wizualne” a dla kierowców samochodów będzie w ogóle niewidoczna.

Montaż siatki zostanie sfinansowany częściowo z dochodów z opłat za przejazd mostem. Pozostałą część kosztów pokryją władze federalne i stanowe.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks