REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki Kenia. Zawieszony ksiądz katolicki, który głosił Ewangelię w rytmie rapu

Kenia. Zawieszony ksiądz katolicki, który głosił Ewangelię w rytmie rapu

-

W Kenii zawieszono w wykonywaniu posługi księdza z diecezji Homa Bay na zachodzie kraju, który głosił Ewangelię w rytmie rapu – poinformowały w niedzielę władze Kościoła katolickiego w tym kraju.

Ksiądz Paul Ogalo
fot.Daily Nation/Twitter/Screenshot

REKLAMA

45-letni ksiądz Paul Ogalo z parafii Św. Moniki w Rapogi został w tym miesiącu zawieszony na rok w posłudze kapłańskiej, aby miał “czas na refleksję” nad swoim sposobem sprawowania posługi kapłańskiej podczas mszy.

“To prawda, że Kościół zastosował środki dyscyplinarne wobec księdza Ogalo: rap nie jest właściwy jako sposób i forma wygłaszania kazań” – wyjaśnił

Ksiądz Ogalo wygłaszał swe kazania w rytmie rapu z mikrofonem w dłoni, zazwyczaj nie w sutannie, lecz ubrany w krótkie spodenki i w “pirackiej” chustce na głowie, aby – jak tłumaczy – “lepiej dotrzeć do młodzieży i chronić ją przed zepsuciem tego świata i przed narkotykami”.

Jak pisze lokalny dziennik “Daily Nation”, w parafii księdza Paula Ogalo, w której posługiwał kapłan-raper, trwa obecnie wśród młodzieży gorąca dyskusja nad metodami pracy księdza. (PAP)

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/EFhwwDAW7gQ”]

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks