REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiKatowice. Pierwsze zasadzone drzewo dzięki aplikacji nawiązującej do szczytu klimatycznego

Katowice. Pierwsze zasadzone drzewo dzięki aplikacji nawiązującej do szczytu klimatycznego

-

Jarząb mączny “Magnifica” to pierwsze drzewo posadzone w Katowicach ramach akcji “wCOP drzewo”, nawiązującej do zaplanowanego na grudzień szczytu klimatycznego w tym mieście. Lokalizacje, w których pojawią się drzewa, za pomocą specjalnej aplikacji wskazują mieszkańcy.

Pierwsze drzewo zostało we wtorek zasadzone przy ul. Sobieskiego. Aplikacja nawiązująca do szczytu klimatycznego ONZ COP24, umożliwia wyznaczanie miejsc dla nowych drzew. Została uruchomiona w połowie lipca br. w ramach projektu “KATOobywatel”.

REKLAMA

Jest ona prosta i szybka w obsłudze. Mieszkańcy zaznaczają punkt na mapie i dodają opis, a system automatycznie przyjmuje wnioski o nasadzenia na terenach należących do miasta i odrzuca je w przypadku terenów prywatnych. Później każdy wniosek przechodzi jeszcze weryfikację w wydziałach urzędu miasta i w jednostkach miejskich. Do 13 listopada mieszkańcy złożyli 340 wniosków, z których część została zweryfikowana pozytywnie.

“To kolejna aplikacja po Naprawmyto.pl, która udowadnia, że mieszkańcy chętnie korzystają z nowoczesnych narzędzi, jakie im udostępniamy. W ten sposób mają realny wpływ na swoje otoczenie, a my reagujemy na ich oczekiwania. Wspólnie możemy lepiej zadbać o miasto” – powiedział prezydent Marcin Krupa.

Narzędzie “wCOP drzewo” powstało we współpracy z Fundacją Gdańską, na bazie gdańskiej aplikacji Bank Nasadzeń Drzew. Zgodnie z założeniami akcji wnioskodawcy będą zawsze informowani o dacie i godzinie “wCOPania” drzewa w wybranym przez nich miejscu.

Lokalizację pierwszego zasadzonego drzewa, przy ulicy Sobieskiego, wskazał mieszkaniec ul. Gliwickiej. “Szkoda patrzeć, jak marnuje się taki kawałek zieleni, której w tej okolicy jest tak niewiele” – napisał w uzasadnieniu. Zakład Zieleni Miejskiej wybrał gatunek drzewa, które wygląda atrakcyjnie, a do tego ma wąską koronę, więc nie wymaga później ingerencji i przycinania.

Kolejne drzewa pojawią się w Katowicach jeszcze tej jesieni, pozostałe wiosną i jesienią przyszłego roku. (PAP)

REKLAMA

2123332895 views

REKLAMA

REKLAMA

2123332913 views

REKLAMA

REKLAMA

2125129233 views

REKLAMA

2123332923 views

REKLAMA

2123332929 views

REKLAMA

2123332933 views