REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki Hollywood nabył prawa do ekranizacji „Osadników z Catanu”

Hollywood nabył prawa do ekranizacji „Osadników z Catanu”

-

Jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie „Osadnicy z Catanu” może już niebawem doczekać się filmowej adaptacji. Hollywood nabył właśnie prawa do stworzenia filmowej i telewizyjnej wersji słynnej gry.

O tym, że to amerykańska producentka filmowa i telewizyjna Gail Katz nabyła prawa do ekranizacji popularnej gry planszowej „Osadnicy z Catanu”, doniósł magazyn Variety. „Jest to niezwykła możliwość wykorzystania tego, co najbardziej podoba się ludziom w samej grze oraz w jej mitologii jako punktu wyjścia do opowieści” – powiedziała Katz. Nie wiadomo jeszcze, jaką formę ekranizacji wybiorą twórcy; prawa dotyczą zarówno wersji filmowej, jak i telewizyjnej. Wśród produkcji Katz znajdują się między innymi filmy „Na linii ognia”, „Air Force One” czy „Gniew oceanu”.

REKLAMA

2147483647 clicks

„Osadnicy z Catanu” autorstwa Klausa Teubera pozostają od lat jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Od swojej premiery w 1995 roku „Osadnicy” zostali przetłumaczeni na ponad 30 języków i sprzedali się w ponad 22 mln egzemplarzy na całym świecie. Powstały również liczne dodatki i limitowane edycje gry; w 2014 roku na całym świecie sprzedawano ponad 80 produktów związanych z marką. Już w 2009 roku planszowi „Osadnicy” stali się również przebojem w Dolinie Krzemowej, o czym donosił m.in. “The Wall Street Journal”. W Polsce gra została wydana przez firmę Galakta.

W „Osadnikach z Catanu” gracze rywalizują, budując własne kolonie na nowo odkrytej wyspie. Celem gry jest zbudowanie najbardziej dochodowej kolonii poprzez zdobywanie i handel dostępnymi na wyspie surowcami. Ogromnemu sukcesowi „Osadników z Catanu” przypisuje się kluczową rolę w popularyzacji współczesnych europejskich gier planszowych.

Marka „Osadników z Catanu” przechodzi właśnie przez duże zmiany. Na początku lutego bieżącego roku na targach zabawek i gier w Norymberdze ujawniono nowe logo serii i ogłoszono, że podstawowa gra będzie nosiła uproszczony tytuł „Catan” we wszystkich językach, w których jest dostępna. We wszystkich kolejnych edycjach ujednolicone zostaną również opakowania oraz projekt graficzny.(PAP)

fot.Wikipedia

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2131661309 views

REKLAMA

REKLAMA

2131661324 views

REKLAMA

REKLAMA

2133457644 views

REKLAMA

2131661334 views

REKLAMA

2131661337 views

REKLAMA

2131661341 views