REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiDywan z tulipanów w Stambule, według władz - największy na świecie

Dywan z tulipanów w Stambule, według władz – największy na świecie

-

W Stambule na historycznym placu Sultanahmet rozkwitł wielki dywan z tulipanów – kwietnik ułożony z ponad pół miliona żywych kwiatów, tworzących misterny wzór. Według władz miejskich ten tulipanowy dywan jest największy na świecie.

Kwietnik powstał w ramach 10. już Stambulskiego Festiwalu Tulipanów. Otworzono go w miniony weekend, a można go oglądać do 26 kwietnia. Zajmuje przestrzeń ponad 1,2 tys. metrów kwadratowych – podał dziennik “Daily Sabah”.

REKLAMA

Czerwone i różowo-fioletowe kwiaty tworzą tło dywanu, intensywnie żółte tulipany wykorzystano, by powstał na tym tle dekoracyjny geometryczny ornament.

Chociaż tego rodzaju kwietne dywany z kwiatów ciętych powstają na całym świecie, ten w Stambule jest największym ułożonym z kwiatów żywych – podkreślił podczas otwarcia burmistrz Kadir Topbas. Przypomniał, że tulipany to część kultury tureckiej i pojawiają się w sztuce użytkowej, ceramice, tkaninach, w malarstwie i literaturze.

W ramach Festiwalu Tulipanów w tym roku w całym Stambule, w tym w miejskich parkach, zasadzono łącznie 30 milionów tych kwiatów. Pięć milionów wyhodowano w rejonie Stambułu, a 25 milionów przywieziono z Anatolii. (PAP)

Na zdjęciu: Dywan z tulipanów fot.Sedat Suna/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123239512 views

REKLAMA

REKLAMA

2123239529 views

REKLAMA

2125035849 views

REKLAMA

2123239539 views

REKLAMA

2123239545 views

REKLAMA

2123239549 views