REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Ciastko dla Obamy – rynkowym hitem we Włoszech

Ciastko dla Obamy – rynkowym hitem we Włoszech

-

Ciastko dedykowane przez cukiernika z Apulii we Włoszech prezydentowi USA Barackowi Obamie zrobiło taką furorę, że musiał on otworzyć nową cukiernię. Sprzedaż przysmaku wzrosła 10 razy.

Ciastko dedykowane Barakowi Obamie stało się we Włszech rynkowym hitem
Ciastko dedykowane Barakowi Obamie stało się we Włoszech rynkowym hitem

Nowy lokal w miejscowości Campi Salentina postanowiono uroczyście otworzyć w obchodzony w czwartek w Stanach Zjednoczonych Dzień Niepodległości. Podczas obchodów tego święta w miasteczku w krainie Salento na południu Włoch przed nową cukiernią mistrza Angelo Biscontiego odsłonięta zostanie statua Baracka Obamy.

Prawdziwe szaleństwo związane z ciastkiem rozpoczęło się przed trzema laty. Tradycyjny przysmak z Apulii – pasticciotto, z kruchego ciasta nadziewany kremem budyniowym – maestro cukiernictwa nazwał „Obama” w uznaniu dla prezydenta, którego jest gorącym zwolennikiem.

Bisconti zmienił nieco klasyczną recepturę dodając czekoladę.

Z całej okolicy do jego piekarni zaczęli przyjeżdżać ludzie, by skosztować nowego smakołyku. Jego sprzedaż dzienna wzrosła z 500 do… 5 tys. sztuk.

Pasticciotto Obama okazało się takim sukcesem, że cukiernik zatrudnił 10 dodatkowych pracowników. Twórca ciastka zdobył dzięki temu uznanie i to nie tylko wśród miłośników słodyczy.

(PAP Life)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks