REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiBlackBerry prezentuje nowy smartfon, zapowiada trzy kolejne

BlackBerry prezentuje nowy smartfon, zapowiada trzy kolejne

-

Kanadyjska firma BlackBerry zapowiedziała, że w tym roku wypuści na rynek cztery nowe smartfony, a także szereg wieloplatformowych aplikacji. Podczas hiszpańskich targów Mobile World Congress (MWC) zaprezentowała pierwszy z nich – Leap.

BlackBerry Leap jest skierowany do „młodych profesjonalistów” – poinformował podczas targów w Barcelonie prezes firmy John Chen. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz HD o 5-calowej przekątnej, a do tego aparat fotograficzny o matrycy 8-megapikseli z możliwością nagrywania filmów w jakości HD. Za pracę smartfona odpowiada procesor Qualcomm MSM 8960 1.5 GHz oraz pamięć 2GB RAM. Leap wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 16GB, jednak ten parametr może być zwiększony przez dodanie karty microSD.

REKLAMA

Zastosowana bateria ma zapewnić działanie przez ponad 24 godziny.

Za sprawne funkcjonowanie całości odpowiada system operacyjny Blackerry 10.3.1. Dodatkowo producent wyposaży smartfon w szereg aplikacji szyfrujących i zabezpieczających dane użytkownika. Na europejski rynek produkt ma trafić w kwietniu, a zdaniem mediów Leap będzie kosztować 279 dolarów.

Poza modelem Leap BlackBerry planuje do końca roku wypuścić na rynek trzy kolejne smartfony. W Barcelonie na targach MWC zaprezentowano dwuekranowe urządzenie z wysuwaną klawiaturą nazwaną Slider. Jednak nie ujawniono danych technicznych tego smartfonu.

John Chen podkreślił, że BlackBerry kontynuuje w tym roku „filozoficzną zmianę” i koncentruje się na tworzeniu oprogramowania. W ramach nowej strategii ma zaprezentować BlackBerry Experience – pakiet programów zapewniających bezpieczeństwo i komunikację dla odbiorców biznesowych i rządowych. (PAP)

fot.Ali Haider/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2097978001 views

REKLAMA

REKLAMA

2097978234 views

REKLAMA

2099774626 views

REKLAMA

2097978377 views

REKLAMA

2097978478 views

REKLAMA

2097978588 views