REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Bezdomny otrzyma 100 tys. USD za pomoc w schwytaniu zbiegów

Bezdomny otrzyma 100 tys. USD za pomoc w schwytaniu zbiegów

-

fot.Carlos Jorge Monteiro/EPA
fot.Carlos Jorge Monteiro/EPA

Bezdomny z San Francisco otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów za pomoc policji w schwytaniu dwóch więźniów, którzy w styczniu uciekli z zakładu karnego – podają w środę media.

REKLAMA

Matthew Hay-Chapman w wiadomościach zobaczył zdjęcia zbiegów, których później zauważył w skradzionej półciężarówce, o czym poinformował policję.

Mężczyźni sześć dni wcześniej uciekli z więzienia w mieście Santa Ana, w hrabstwie Orange, co postawiło w stan gotowości policję w Kalifornii.

Cała nagroda w wysokości 150 tys. dolarów została podzielona między cztery osoby, ale to bezdomny otrzyma największą jej część.

Według dziennika “San Francisco Chronicle” w dniu aresztowania mężczyzn Hay-Chapman mieszkał w parku Golden Gate Park w San Francisco. Choć jest on bezdomny, to codziennie czyta wiadomości w internecie lub w gazetach – pisze “Chronicle”, według którego Hay-Chapman ma 55 lat.

Po 15 tys. dolarów dostaną dwaj pracownicy jednego z supermarketów, którzy zawiadomili policję, gdyż zaalarmowały ich nagrania z monitoringu, na których widać było dwóch mężczyzn zachowujących się w podejrzany sposób.

20 tys. dolarów trafi do mieszkańca Los Angeles, którego półciężarówkę ukradli uciekinierzy. Umieścił on w internecie ogłoszenie o sprzedaży pojazdu i gdy jeden z mężczyzn nie zwrócił mu samochodu po jeździe testowej, zadzwonił na policję.

Hay-Chapman zauważył zbiegów w skradzionej półciężarówce obok sklepu w San Francisco i poinformował o tym będących w pobliżu funkcjonariuszy, dzięki czemu udało się zatrzymać dwóch uciekinierów. Trzeci poddał się dzień wcześniej.

Taksówkarz, który był przez tydzień przetrzymywany przez tych mężczyzn jako zakładnik, nie otrzyma żadnej z części nagrody.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks