REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaCiekawostkiAzerbejdżan. W Baku marsz na rzecz noszenia szortów

Azerbejdżan. W Baku marsz na rzecz noszenia szortów

-

fot.Kaboompics_com/pixabay.com
fot.Kaboompics_com/pixabay.com

Kilkudziesięciu młodych ludzi wzięło udział w Baku w marszu poparcia dla osób, które chcą nosić szorty nie narażając się na publiczną krytykę. Na znak solidarności ze wszystkimi krytykowanymi, ubrani w szorty demonstranci przeszli ulicami stolicy Azerbejdżanu.

Niedzielne wydarzenie zorganizowała grupa Flash Mob Azerbaijan w odpowiedzi na kontrowersyjną wypowiedź jednego z liderów opozycji Hafiza Hadżijewa, który pod koniec lipca nie tylko nawoływał do krytykowania mężczyzn noszących szorty, ale apelował też o „wygwizdywanie ich i polewanie im nóg kwasem, aby nigdy więcej nie założyli już krótkich spodenek”.

REKLAMA

Portal BBC News podkreśla, że w Azerbejdżanie – zwłaszcza poza stolicą – ludzie noszący szorty wciąż spotykają się z niechęcią, pomimo gorącego klimatu i upowszechnienia zachodniego stylu ubioru. Wiele osób uważa, że krótkie spodenki są odpowiednie tylko na plażę.

Na azerskim portalu Oxu.az toczy się dyskusja na temat noszenia szortów. Przeciwnicy twierdzą, że krótkie spodenki mogą obrażać uczucia muzułmanów, którzy ubierają się dużo bardziej konserwatywnie. Zdecydowana większość internautów popiera jednak akcję na rzecz noszenia szortów, podkreślając, że Azerbejdżan nie jest państwem wyznaniowym. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2096921630 views

REKLAMA

REKLAMA

2096921863 views

REKLAMA

REKLAMA

2098718257 views

REKLAMA

2096922011 views

REKLAMA

2096922112 views

REKLAMA

2096922223 views