REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ciekawostki 360 kilogramów kokainy znaleziono na plaży

360 kilogramów kokainy znaleziono na plaży

-

Ok. 360 kilogramów kokainy o rynkowej wartości blisko 60 mln euro znaleziono na dwóch plażach we wschodniej Anglii – podała w piątek odpowiadająca za walkę z przestępczością zorganizowaną agencja NCA.

Pierwsze torby zawierające paczki narkotyku znalazły w czwartek po południu osoby spacerujące po plaży niedaleko miasta Great Yarmouth w hrabstwie Norfolk. Kolejne, nieco mniejsze paczki znaleziono w piątek rano na plaży kilka kilometrów na północ, w miejscowości Caister-on-Sea, również położonej nad Morzem Północnym.

REKLAMA

Śledczy próbują teraz ustalić, skąd pochodziły torby z narkotykiem. Na plażach wszczęto poszukiwania ewentualnych kolejnych partii. Do mieszkańców i przyjezdnych skierowano apel, by w przypadku znalezienia na plaży kokainy natychmiast odnieść ją na policję.

Głównymi producentami kokainy są Peru, Kolumbia Boliwia. Kraje te produkują rocznie ok. tysiąca ton narkotyku, z czego mniej więcej jedna czwarta kierowana jest na rynek europejski. Część przybywa drogą morską, przez porty położone nam Morzem Północnym. (PAP)

fot.Angel Medina G./EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks