REKLAMA

2130456121 views

REKLAMA

2130456120 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZwiązek nauczycieli znów w kontrze do kuratorium. Chce wstrzymać powrót licealistów do...

Związek nauczycieli znów w kontrze do kuratorium. Chce wstrzymać powrót licealistów do szkół

-

Burmistrz Lori Lightfoot twierdzi, że nie ma podstaw, by to robić, mimo wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 w mieście.

Związek zawodowy nauczycieli poprosił kuratorium oświatowe Chicago Public Schools (CPS) o opóźnienie ponownego otwarcia szkół średnich do chwili zapewnienia szczepionek uprawnionym uczniom i rodzinom.

REKLAMA

CPS ustaliło docelową datę powrotu uczniów szkół średnich, którzy od ponad roku uczą się zdalnie, na 19 kwietnia. Data ta wyznacza początek czwartego kwartału szkolnego w okręgu szkolnym.

Według danych udostępnionych przez CPS, od lutego, kiedy do pod szkolne dachy zaczęły wracać dzieci najmłodsze i uczące się w programach specjalnych, do szkół powróciła 1/4 uprawnionych dzieci. Jednak do szkoły chce wrócić około 46 proc. młodszych uczniów i 36 proc. uczniów szkół średnich.

Prezes CTU Jessey Sharkey, powołując się na informacje o najnowszych mutacjach COVID-19 i rosnącą liczbę przypadków w Chicago, powiedział w ubiegłym tygodniu, że związek jest zaniepokojony rozprzestrzenianiem się wirusa i chce, by CPS wstrzymał się z przyjmowaniem do gmachów szkolnych kolejnych uczniów. „Poprosiliśmy kuratorium o opóźnienie ponownego otwarcia szkoły o tydzień, aby wspólnie z nami ustalił zasady bezpiecznego powrotu do szkoły i upewnił się, że nie znajdujemy się w fazie początkowej niebezpiecznego wzrostu zachorowań” – powiedział.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele CPS i miasta utrzymali datę powrotu młodzieży do szkół, ale i nie kryli frustracji związanej z działalnością związku. „CPS i zarząd CTU zgodziły się kilka tygodni temu, że uczniowie szkół średnich powinni mieć możliwość powrotu do swoich klas 19 kwietnia, i to pozostaje naszym planem” – powiedział rzecznik CPS James Gherardi. „Podczas gdy nasze dyskusje z CTU były produktywne, przygnębiające jest patrzenie kolejny raz na to, jak CTU powoduje niepewność w rodzinach i wśród własnych członków, podczas gdy CTU doskonale wie i prywatnie zgadza się z tym, że nasze szkoły średnie są bezpieczne i przygotowane do otwarcia”.

Na konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu, burmistrz Lori Lightfoot powiedziała, że nie widzi „żadnych podstaw” do opóźnienia otwarcia szkół. „Jak wiecie, przeszliśmy przez bardzo przedłużające się, ale ostatecznie udane negocjacje z CTU, aby ponownie otworzyć szkoły od pre-K do klasy 8. W ramach tych negocjacji, na piśmie, przedstawiliśmy plan, kiedy szkoły zostaną otwarte, ale także, jeśli warunki będą tego wymagały, kiedy będziemy je zamykać, w zależności od klasy, szkoły i dzielnicy” – powiedziała Lightfoot. „To już jest wbudowane w plan i będziemy postępować zgodnie z tym planem. Nie ma podstaw do renegocjowania tego. Warunki zostały ustalone przez CTU (kilka tygodni temu). Nie widzę podstaw do opóźnień i oczekuję, że otworzymy szkoły średnie zgodnie ze wskazaniami CPS” – powiedziała burmistrz.

REKLAMA

2126309677 views

REKLAMA

REKLAMA

2126309694 views

REKLAMA

REKLAMA

2128106014 views

REKLAMA

2126309704 views

REKLAMA

2126309708 views

REKLAMA

2126309712 views