REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zuckerberg chce naprawić świat Facebookiem. Zaczął od Chicago

Zuckerberg chce naprawić świat Facebookiem. Zaczął od Chicago

-

Mark Zuckerberg fot.Peter DaSilva/EPA

Czasy się zmieniły, zmienia się również misja Facebooka. Z taką wiadomością wystąpił szef serwisu społecznościowego Mark Zuckerberg podczas dwudniowego szczytu liderów społecznych Facebooka odbywającego się w Chicago.

REKLAMA

Po dekadzie promowania Facebooka jako platformy łączącej rodzinę i przyjaciół, po raz pierwszy w historii Facebook oficjalnie zmienia swoją misję. Już nie łączenie poszczególnych osób, lecz tworzenie znaczących grup społecznych o wspólnych celach będzie nową misją Facebooka. Nowym założeniem serwisu jest „umacnianie ludzi w budowaniu społeczeństw i zacieśniania więzi na świecie”. Centralnym narzędziem tego procesu – ogłosił Zuckerberg – mają być facebookowe grupy.

Nowym celem firmy jest zachęcenie ponad miliarda użytkowników do przyłączenia się do wartościowych grup, stanowiących znaczącą część życia danej osoby i naśladujących te, które istnieją w prawdziwym świecie: grupy kościelne, związki zawodowe, drużyny sportowe. Zuckerberg wierzy, że w ten sposób zmiana świata na lepsze jest możliwa.

Facebook zarządza już około 100 milionami grup, a przeciętny użytkownik należy do około 30, lecz tylko kilka z nich ma ważne znaczenie w jego życiu.

W programie odbywającego się w Chicago 22-23 czerwca wydarzenia Facebook Communities Summit są dyskusje i warsztaty dla kilkuset administratorów grup, którzy mają również możliwość podzielenia się opinią z pracownikami Facebooka.

W marcu 2017 r. Facebook miał 1,94 mld aktywnych użytkowników na całym świecie.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks