REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZuchwała kradzież auta w Villa Park z matką i dziećmi w środku

Zuchwała kradzież auta w Villa Park z matką i dziećmi w środku

-

Sędzia odmówił w sobotę kaucji dwóm mężczyznom z przedmieść Chicago, którzy dzień wcześniej uzbrojeni w nóż uprowadzili samochód z matką i dwójką dzieci w środku z parkingu przed centrum handlowym w Villa Park. Policja znalazła później auto na zachodzie Chicago. Rodzinie nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w piątek 8 października około 4.50 pm w rejonie 270 W. North Avenue w Villa Park na zachodnich przedmieściach. Kobieta z dwójką dzieci, w wieku 10 i 5 lat, wróciła do swojego samochodu po wizycie w centrum handlowym.

REKLAMA

Chwilę później, gdy siedziała w aucie z otwartym oknem i dziećmi na tylnym siedzeniu, do pojazdu zbliżył się mężczyzna, przyłożył jej nóż do gardła i nakazał, by przesiadła się na miejsce pasażera. Jednocześnie na tylne siedzenie, obok dzieci, wskoczył drugi napastnik.

Policja zidentyfikowała ich później jako 28-letniego Luisa Gomeza-Garcię z Bensenville i 32-letniego Christophera Kriega z Carol Stream.

Asystenci prokuratora relacjonowali w sobotę w sądzie, że Luis Gomez-Garcia zażądał od kobiety kosztowności – portfela, iPhone’a i zegarka Apple. Dalej nakazał jej, by pojechała do swojego domu, lecz kobieta pojechała w inne miejsce, gdzie wraz z dziećmi została uwolniona.

Przestępcy odjechali jej samochodem, nakazując ofierze, by nie zawiadamiała policji.

Sprawna akcja miejscowej policji przeprowadzona we współpracy z funkcjonariuszami z Chicago zaprowadziła władze do zachodnich dzielnic Chicago. Niecałe trzy godziny od zdarzenia policjanci zlokalizowali skradziony pojazd w rejonie 2900 Harrison St. Jeden ze złodziei siedział w aucie, drugi był nieopodal. Przy mężczyznach znaleziono nóż.

Mężczyźni zostali aresztowani. Odpowiedzą na zarzuty zbrojnej kradzieży samochodu, uprowadzenia i bezprawnego przetrzymywania.

W sobotę sędzia odmówił im możliwości wyjścia za kaucją. Przed sądem powiatu DuPage ponownie staną 8 listopada.

(jm)

REKLAMA

2116385107 views
Poprzedni artykułAutobus zabił emeryta
Następny artykułśp. Barbara Billik

REKLAMA

REKLAMA

2116385319 views

REKLAMA

REKLAMA

2118181695 views

REKLAMA

2116385437 views

REKLAMA

2116385524 views

REKLAMA

2116385618 views