REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zostawił psy w rozgrzanym samochodzie, stanie przed sądem

Zostawił psy w rozgrzanym samochodzie, stanie przed sądem

-

Jaime Reyes-Velasco  fot.Elgin Police Department
Jaime Reyes-Velasco fot.Elgin Police Department

Właściciel psów, który zostawił je w zamkniętym, rozgrzanym samochodzie odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Jednego psa nie udało się uratować, drugi z objawami przegrzania przebywa w klinice weterynaryjnej.

REKLAMA

Bezmyślnym właścicielem czworonogów okazał się 28-letni mieszkaniec St. Charles, Jaime Reyes-Velasco. We wtorek po południu w zaparkowanym przy  South McLean Boulevard w Elgin samochodzie mężczyzna zostawił dwa należące do niego psy. Wezwana na miejsce policja początkowo próbowała ustalić miejsce pobytu właściciela, jednak wobec pogarszającego się stanu zamkniętego w rozgrzanym samochodzie zwierzęcia funkcjonariusze zdecydowali się na otwarcie pojazdu.

Okazało się, że w samochodzie były zamknięte dwa psy, jeden bez ruchu leżał na podłodze pod siedzeniem. Czworonogi zostały natychmiast przewiezione do Golf Rose Animal Hospital w Schaumburgu. Niestety nieprzytomnego z przegrzania psa nie udało się uratować; zwierzę zostało uśpione. Drugi pies z objawami udaru cieplnego wciąż przebywa na obserwacji w klinice weterynaryjnej.

Reyes-Velasco został aresztowany a następnie zwolniony za kaucją. 14 sierpnia mężczyzna stanie przed sądem w Elgin. Jest oskarżony o okrucieństwo wobec zwierząt, niedopełnienie obowiązków właścicielskich i przetrzymywanie zwierząt w zamkniętym pojeździe.

Policja przypomina właścicielom czworonogów, że zostawianie psów w rozgrzanych pojazdach może skończyć się dla zwierząt tragicznie, udar cieplny i przegrzanie mózgu może nastąpić po zaledwie 15 minutach. W przypadku zauważenia zwierzęcia pozostawionego w samochodzie podczas upału, policja prosi o kontakt z numerem alarmowym 911.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks