REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zostań inwestorem. Powiat sprzedaje opuszczone nieruchomości

Zostań inwestorem. Powiat sprzedaje opuszczone nieruchomości

-

Zarząd Banku Ziemi Powiatu Cook udostępnił największą w historii powiatu listę opuszczonych posiadłości odebranych właścicielom z powodu zaległych podatków. Na liście figuruje prawie 4,5 tys. parceli i domów zlokalizowanych w różnych rejonach powiatu, również w Chicago. Wszystkie są do nabycia i zagospodarowania.

O kupno poszczególnych nieruchomości mogą się ubiegać inwestorzy związani z rejonem, w którym znajdują się wystawione na sprzedaż nieruchomości. Inwestorami mogą być spółki deweloperskie, organizacje niedochodowe i dzielnicowe, a także osoby indywidualne − wszyscy, którzy chcą rewitalizacji danej okolicy.

Interaktywna mapa na witrynie Cook County Land Bank Authority (CCLBA) pokazuje, że nieruchomości można nabyć w różnych dzielnicach Chicago, a także na przedmieściach, m.in. w Melrose Park, Bellwood, Maywood, Riverdale i Country Club Hills.

Przewodnicząca Banku Ziemi Bridget Gainer (także członkini Rady Powiatu Cook) oświadczyła, że większość z 4437 przejętych przez CCLBA posiadłości znajduje się w rejonach podupadłych ekonomicznie na skutek kryzysu w przemyśle albo na rynku nieruchomości. Dodatkowo, jak podkreśliła Gainer, większość posiadłości wystawionych na sprzedaż jest niezamieszkała i nieużywana od co najmniej pięciu lat przyczyniając się do dalszego zubożenia i zacofania gospodarczego okolicy, w której się znajduje.

Więcej informacji na temat sprzedaży nieruchomości i ich lokalizacji można znaleźć pod adresem: www.cookcountylandbank.org/tax-delinquent-properties-procedures/

Gainer poinformowała, że wiosną zostanie udostępniona lista około pięciuset nieruchomości przemysłowych i handlowych w celu sprzedaży deweloperom, którzy zainwestują w rozwój nabytych gruntów i obiektów.

CCLBA podaje, że w 2016 r. sprzedał 206 budynków o łącznej wartości 5,4 mln dolarów. To znaczny skok w porównaniu z rokiem 2015, kiedy to sprzedane zostały zaledwie 33 nieruchomości o łącznej wartości 178 tys. dolarów.

CCLBA zostało utworzone w 2013 r. na mocy ustawy powiatowej regulującej kwestie inwentaryzacji dużej liczby opuszczonych nieruchomości − mieszkalnych, handlowych i przemysłowych − w powiecie Cook. Z działalnością instytucji można się zapoznać pod adresem: cookcountylandbank.org
(ao)

fot. Larry W. Smith/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks