REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Żołnierz z okolic Chicago wśród ofiar katastrofy lotniczej

Żołnierz z okolic Chicago wśród ofiar katastrofy lotniczej

-

Wojskowy z dalekich południowych przedmieść Chicago jest jedną z 157 ofiar niedzielnej katastrofy lotniczej etiopskich linii lotniczych.

39-letni Antoine Lewis z miejscowości Matteson, oddalonej 31 mil na południe od Chicago, był na pokładzie Boeinga 737 Max 8, który w niedzielę rozbił się tuż po starcie z lotniska w stolicy Etiopii.

Jak poinformowała rodzina, Lewis był wojskowym w stopniu kapitana, miał za sobą m.in. służbę w Afganistanie. Ostatnio stacjonował w Kanadzie, skąd poleciał do Etiopii na wakacje. Miał tam brać udział w projektach misyjnych. Lewis był żonaty i miał 15-letniego syna.

Burmistrz Matteson, która zna rodzinę zmarłego od lat, w oświadczeniu napisała, że Antoine Lewis pochodził z domu z patriotycznymi i wojskowymi tradycjami, był mocno zaangażowany w życie lokalnej społeczności, a wiadomość o jego śmierci jest dewastująca dla mieszkańców. Zapewniła również rodzinę zmarłego o wsparciu i modlitwie.

Należący do Ethiopian Airlines Boeing 737 Max 8 rozbił się w niedzielę 10 marca rano kilka minut po starcie z lotniska w stolicy Etiopii, Addis Abebie. Samolot leciał do stolicy Kenii Nairobi. Na pokładzie było 149 pasażerów i 8 członków załogi.
(jm)

Na zdjęciu: miejsce katastrofy Boeinga 737 Max 8 w Etiopii

fot.STR/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks