REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Żołnierz z Aurory zginął w zamachu w Afganistanie

Żołnierz z Aurory zginął w zamachu w Afganistanie

-

21-letni żołnierz z Aurory zginął w sobotę 11 stycznia, gdy amerykański samochód wojskowy wjechał na minę na południu Afganistanu. Miguel Villalon był jednym z dwóch żołnierzy, którzy ponieśli śmierć, a dwóch innych odniosło rany.

Do eksplozji doszło w okręgu Dan w prowincji Kandahar. Odpowiedzialność za zamach wzięli na siebie talibowie, którzy kontrolują ponad połowę terytorium Afganistanu. Ocenia się, że obecnie są najsilniejsi od czasu inwazji USA w 2001 roku.

Miguel Villalon w wojsku służył od 2018 roku. Misja w Afganistanie była jego pierwszą zagraniczną. Był absolwentem szkoły East Aurora High School, gdzie uczestniczył w programie przysposobienia wojskowego.

Stany Zjednoczone zakończyły działania bojowe w Afganistanie w 2014 roku. Od tego czasu w kraju przebywa 12 tys. wojskowych amerykańskich. Co najmniej 2,4 tys.  żołnierzy i pracowników cywilnych misji  zginęło w zamachach  w Afganistanie. Ostatni rok był szczególnie tragiczny, jeśli chodzi o liczbę ofiar, mimo prób rozmów pokojowych prowadzonych z udziałem talibów i  przedstawicieli władz amerykańskich.

(tos)

Na zdjęciu: Miguel Villalon
fot. arch. rodz.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks