REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zniżki na leki dla chicagowian z nową kartą ChicagoRx

Zniżki na leki dla chicagowian z nową kartą ChicagoRx

-

Mieszkańcy Chicago od środy mogą korzystać z nowego miejskiego programu oszczędności na leki na receptę. Bezpłatna karta Chicago Rx umożliwia atrakcyjne zniżki zarówno na leki generyczne, jak i markowe. Akceptowana jest w głównych aptekach sieciowych oraz niektórych niezależnych.

Karta Chicago Rx jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich chicagowian bez względu na wiek, status imigracyjny, dochody czy stan zdrowia. Według władz miejskich zniżki dla posiadaczy karty obejmują ponad 60 tys. leków, a także sprzęt medyczny i recepty weterynaryjne, a oszczędności mogą sięgać nawet 80 procent.

REKLAMA

Podobnie jak w przypadku miejskich ID (karty CityKey) do programu kwalifikują się osoby mieszkające w Chicago. Od środy 18 lipca karta Chicago Rx będzie drukowana jako integralna część miejskiego ID. Można ją również samemu wydrukować na stronie www.ChicagoRxCard.com, zamówić i otrzymać drogą e-mailową lub SMS-ową lub wybrać się po nią do miejskiej biblioteki lub biura lokalnego radnego. Aby wydrukować kartę na leki, nie są wymagane dane personalne, nie trzeba być również posiadaczem karty CityKey. Kartę na lekarstwa można wysłać rodzinie lub znajomym.

Według władz miejskich z oszczędności najbardziej skorzystają osoby nieposiadające ubezpieczenia medycznego lub korzystające z Medicare, lecz również pacjenci posiadający prywatne ubezpieczenie, jeżeli oszczędności będą dla nich korzystniejsze. Zgodnie z umową miasta ze sprzedawcami leków, farmaceuci mogą teraz informować klientów o tańszych opcjach nabywanych przez nich medykamentów.

Program powstał dzięki partnerstwu władz miejskich Chicago, biura sekretarza miasta Anny Valencii oraz miejskiego Departamentu Zdrowia Publicznego. Miasto zapewnia, że oszczędności nie pochodzą z pieniędzy podatników, lecz są możliwe dzięki bezpośrednim negocjacjom sprzedawców leków z aptekami oraz umowie miasta z Coast2Coast Rx.

Przypominamy, że od końca kwietnia wydawane są miejskie dowody tożsamości pod nazwą CityKey. Miejskie ID dostępne jest dla wszystkich mieszkańców Chicago bez względu na status imigracyjny i wiek; może z niego skorzystać młodzież, dzieci, bezdomni, byli więźniowie i transgenderyści. Karta CityKey – jak sama nazwa wskazuje – jest kluczem do usług i korzyści, jakie niesie ze sobą mieszkanie w Wietrznym Mieście.

Dokument łączy w sobie dowód tożsamości, kartę na komunikację miejską Ventra i kartę biblioteczną w jednym. Z CityKey można wejść do baru, zrealizować receptę, podpisać wynajem mieszkania lub zawrzeć związek małżeński. Dodatkowo posiadacze karty mogą liczyć na zniżki w lokalnych instytucjach kulturalnych, teatrach, firmach przewozowych.

Pierwszych 100 tys. miejskich ID oraz kart dla seniorów jest wydawanych bezpłatnie. W lipcu biuro sekretarza miasta Anny Valencii ogłosiło, że wydało już 10 tys. kart. Karty dla byłych więźniów oraz ofiar przemocy domowej również są wydawane za darmo. Pozostali za wyrobienie dokumentu będą musieli zapłacić 10 dol. (dorośli) oraz 5 dol. (dzieci do 17 roku życia).

Karty CityKey wydawane są w urzędzie miasta oraz innych lokalizacjach w wybrane dni miesiąca. Pełny kalendarz terminów oraz punktów wydawania kart można znaleźć na stronie internetowej sekretarza miasta Anny Valencii chicityclerk.com. Tam również znajduje się wniosek do ubiegania się o kartę identyfikacyjną CityKey, również w języku polskim.

Joanna Marszałek
j.marszalek@zwiazkowy.com

fot.www.chicagorxcard.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA