REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicago"Zniszcz i zapomnij". Za darmo!

"Zniszcz i zapomnij". Za darmo!

-

Chicago Better Business Bureau zachęca mieszkańców metropolii Chicago do udziału w dorocznej akcji „Shered It and Forget It” (zniszcz i zapomnij), mającej na celu ochronę danych osobowych. Kradzież tożsamości to jeden z najczęstszych rodzajów przestępstw, którego ofiarami pada co roku prawie 10 milionów mieszkańców USA. Straty z tego tytułu szacowane są w miliardach dolarów.

fot. McKenna P.

REKLAMA

Odbudowanie dobrej historii kredytowej jest procesem bardzo długotrwałym i kosztownym. Jednym ze skutecznych sposobów ochrony przed tego rodzaju przestępstwami jest niszczenie wszelkich dokumentów zawierających dane osobowe i finansowe – nasze własne i naszych klientów.

W sobotę 23 czerwca na parkingu E przy hali sportowej United Center na parkingu E, w godzinach od 9.00 do 14.00, za darmo zniszczyć będzie można zarówno prywatne jak i firmowe dokumenty. Better Business Bureau zachęca do przyniesienia starych rachunków, wyciągów bankowych, rejestrów transakcji kupna-sprzedaży, kopii czeków, itp. Dokumenty te zostaną nieodpłatnie zniszczone, a dzięki temu zwarte w nich informacje nie trafią w niepowołane ręce. Oprócz tradycyjnych niszczarek przygotowane będą także urządzenia do niszczenia danych zapisanych na elektronicznych nośnikach. W czasie akcji oddać będzie można także niepotrzebne komputery, telewizory, monitory, odtwarzacze VHS i DVD, faksy, telefony itp. Na mocy przepisów, które weszły w zycie 1 stycznia 2012, sprzęt elektroniczny nie może być wyrzucany na śmietnik, lecz musi być oddany w specjalnych punktach skupu, które zazywczaj pobierają za przyjęcie starych urządzeń elektronicznych opłaty.

Każda osoba może przynieść ze sobą maksymalnie 10 pudełek dokumnetów.

Better Business Bureau przypomina również jak długo obowiązuje przechowywanie dokumentów zawierających ważne informacje:

-rozliczenia podatkowe z IRS oraz dodatkową dokumentację odpisów od podatku należy przechowywać przez 7 lat. Urząd podatkowy ma 3 lata na przeprowadzenie audytu i 6 lat na podważenie złożonej przez nad skargi;

-wyciągi dokumentujące wydatki na kartach kredytowych, które odliczyliśmy od podatku należy przechowywać przez 7 lat;

– odcinki z czeków w jakich wypłacone zostało wynagrodzenie wystarczy przechowywać przez rok. Ważne aby do wypłat dopasować nasze formularze W2;

– wyciągi bankowe warto przechowywać przez co najmniej rok;

– opłacone rachunki – także przez rok;

– rachunki za remont mieszkania należy zachować przez co najmniej 6 lat, a najlepiej nigdy ich nie wyrzucać;

– osobiste dokumenty jak: akty urodzenia, karty Social Security, polisy ubezpieczeniowe; akty własności nieruchomości lub samochodów najlepiej przechowywać w bezpiecznym miejscu, np. w sejfie.

Pozbywając się jakichkolwiek dokumentów należy je zniszczyć, pod żadnym pozorem nie wyrzucać zaś w całości do koszta naśmieci. Najbardziej niezawodnym sposobem pozbycia się ważnych dokumentów jest użycie profesjonalnej niszczarki.

Więcej informancji na temat akcji można znaleźć na stronie www.chicagoshreds.com oraz chicago.bbb.org

in

REKLAMA

2118864306 views

REKLAMA

2118864405 views

REKLAMA

REKLAMA

2120660761 views

REKLAMA

2118864480 views

REKLAMA

2118864542 views

REKLAMA

2118864598 views