REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Znalazły się pieniądze na przedszkola i strażników więziennych

Znalazły się pieniądze na przedszkola i strażników więziennych

-

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com
fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

Gubernator Bruce Rauner podpisał ustawę, która pozwala mu wyasygnować fundusze na programy socjalne. Pieniądze zostaną przesunięte z innych projektów, takich jak budowa i remonty dróg, utrzymanie parków, ochrona przyrody oraz na Uniwerystet Illinois.

REKLAMA

Przy pomocy przelewu funduszy z innych programów gubernator uzyska 1,3 mld dol. na programy społeczne, m.in. na zatrudnienie większej liczby strażników i na przedszkola.

Regulacja pozwala też na 2,2-procentowe cięcia w wydatkach wszystkich agencji stanowych, co pozwoli gubernatorowi uzyskać dodatkowe 300 mln dol. na opłacenie pozostałych programów socjalnych. Przeciwko cięciom zaprotestował jako pierwszy University of Illinois, z którego kasy odpłynie 15 mln dolarów.

Wiosną zeszłego roku zdominowany przez demokratów parlament stanu zatwierdził budżet Illinois na 35,7 mld dol. z deficytami wynoszącymi 1,6 mld dolarów. Rauner po objęciu w styczniu urzędu gubernatora zredukował fundusze na programy socjalne, by zlikwidować dziurę budżetową. Równocześnie zwrócił się do ustawodawców, by uzyskali fundusze na sfinansowanie obciętych przez niego programów społecznych.

Wnioskodawcą ustawy − rekompensującej cięcia przy pomocy transferu z innych programów − był marszałek stanowej Izby Reprezentantów Michael Madigan. Regulacja została zatwierdzona w ubiegłym tygodniu przez Stanową Izbę Reprezentantów i Senat przy poparciu parlamentarzystów z obydwu partii. Ustawa weszła w życie w trybie natychmiastowym, po podpisaniu przez gubernatora.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks