REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZmarła Veronica Wolski, pacjentka z COVID-19, która żądała leczenia iwermektyną (PODCAST)

Zmarła Veronica Wolski, pacjentka z COVID-19, która żądała leczenia iwermektyną (PODCAST)

-

Przeciwniczka masek i szczepień, hospitalizowana z COVID-19 i bezskutecznie domagająca się leczenia kontrowersyjnym preparatem weterynaryjnym, zmarła w poniedziałek nad ranem w AMITA Health Resurrection Medical Center na północnym zachodzie Chicago.

Przyczyną śmierci 64-letniej kobiety było zapalenie płuc wywołane COVID-19 – potwierdziło w poniedziałek rano biuro koronera powiatu Cook.

REKLAMA

Z Joanną Marszałek rozmawia Joanna Trzos.  Podcast “Dziennika Związkowego”powstaje we współpracy z radiem WPNA 103.1 FM

Wcześniej o śmierci poinformował Lin Wood, prawnik znany z propagowania teorii QAnon. To właśnie on namawiał wcześniej setki tysięcy zwolenników teorii spiskowych do telefonowania do szpitala i żądania, by podano kobiecie iwermektynę.

Po śmierci Wolskiej Wood ogłosił, że kobieta została zamordowana przez szpital, który odmawiał podania jej kontrowersyjnego leku.

Wcześniej Wood osobiście dzwonił do szpitala, żądając by pacjentka została zwolniona i oddana pod opiekę innego lekarza, który rzekomo czekał na zewnątrz wraz z karetką przed szpitalem.

Kobieta była znana ze swoich antyszczepionkowych poglądów i promowania nieprzestrzegania zaleceń związanych z pandemią za pomocą transparentów na autostradzie Kennedy’ego oraz nagrań na kanale YouTube.

W ostatnim nagraniu z 16 sierpnia, kobieta stwierdza, że „nigdy nie nosiła maski ” i „wzywa policję, gdy ktoś próbuje zmusić ją do jej noszenia”.

Iwermektyna jest środkiem przeciwpasożytniczym dla zwierząt, który nie jest zatwierdzony do leczenia COVID-19. Przypominała o tym wielokrotnie Federalna Agencja ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA), Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), a nawet sam producent, koncern farmaceutyczny Merck.

Iwermektynę promują w mediach społecznościowych niektórzy republikańscy legislatorzy, gospodarze kontrowersyjnych programów talk-show i niektórzy lekarze. Wzbudza zainteresowanie wśród milionów Amerykanów, którzy w dalszym ciągu są oporni na przyjęcie szczepionki.

Szpital AMITA Health w odpowiedzi na żądania oświadczył, że w leczeniu COVID-19 „lekarze postępują w pełni zgodnie z wytycznymi FDA i CDC”.

(jm)

REKLAMA

2118740417 views

REKLAMA

REKLAMA

2118740520 views

REKLAMA

REKLAMA

2120536876 views

REKLAMA

2118740596 views

REKLAMA

2118740658 views

REKLAMA

2118740716 views