REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zmarła Mary Rose Loney, pierwsza kobieta zarządzająca chicagowskim resortem lotnictwa

Zmarła Mary Rose Loney, pierwsza kobieta zarządzająca chicagowskim resortem lotnictwa

-

Mary Rose Loney, która w 1996 roku stała się pierwszą w historii Chicago kobietą na stanowisku szefa miejskiego departamentu do spraw lotnictwa cywilnego, zmarła  nagle 15 września w  szpitalu w Nevadzie. Miała 68 lat.

Jak poinformował Dennis Culloton, były rzecznik prasowy chicagowskiego departamentu ds. Lotnictwa cywilnego, Loney od końca sierpnia przebywała w szpitalu w pobliżu jej domu w Las Vegas, do którego trafiła po upadku. Lekarze wykryli wtedy u niej raka płuc, który miał już przerzuty. Mary Rose Loney nie opuściła  już szpitala. Zmarła we wtorek 15 września w wieku 68 lat.

REKLAMA

W 1996 roku Loney przeszła do historii Chicago po tym, jak ówczesny burmistrz Richard M. Daley mianował ją na stanowisko komisarza miejskiego departamentu ds. lotnictwa. Miała już doświadczenie, bo od 1989 r., przez cztery lata, pełniła funkcję zastępcy szefa tego departamentu. Po zakończeniu tej kadencji Loney opuściła Chicago i została dyrektorem lotniska Philadelphia International Airport. Daley sprowadził ją z powrotem do Chicago w 1996 r. powierzając jej szefostwo w miejskim departamencie lotnictwa cywilnego.

Mary Rose Loney w czasie czteroletniej kadencji podejmowała najważniejsze decyzje dotyczące budowy terminali na lotniskach O’Hare i Midway. Do jej zasług zalicza się powołanie długoterminowego programu kapitałowego dla O’Hare, uruchomienie projektu rozbudowy terminali na Midway i wprowadzenie licznych ulepszeń dotyczących bezpieczeństwa na obu lotniskach.

Prywatne uroczystości pogrzebowe odbędą się w Pittsburghu, z którego Loney pochodziła.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks