REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zidentyfikowano niektóre nasiona z podejrzanych przesyłek z Chin

Zidentyfikowano niektóre nasiona z podejrzanych przesyłek z Chin

-

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) zidentyfikował niektóre nasiona, które w ostatnim czasie nadeszły w niezamawianych przesyłkach z Chin do adresatów w całym kraju, również w Illinois. Władze w dalszym ciągu apelują, aby woreczków z nasionami nie otwierać i pod żadnym pozorem nie wysiewać.

Co najmniej 14 gatunków nasion zostało zidentyfikowanych do 29 lipca. Są wśród nich nasiona kapusty, gorczycy, mięty, szałwii, rozmarynu, lawendy, hibiskusa, róży oraz powoju – poinformował urzędnik agencji ds. bezpieczeństwa zwierząt i produktów rolnych (APHIS) Osama El-Lissy.

REKLAMA

Chociaż w przebadanych przesyłkach niczego podejrzanego nie znaleziono, eksperci ds.rolnictwa ostrzegają, że nasiona z innych części świata mogą uszkodzić rodzime uprawy. USDA w dalszym ciągu apeluje, aby w przypadku otrzymania takiej przesyłki z Chin nie otwierać woreczków, nie wysiewać nasion, ani ich nie wyrzucać. Należy skontaktować się z Departamentem Rolnictwa stanu Illinois (Illinois Department of Agriculture). W e-mailu wysłanym pod adres agr.seeds@Illinois.gov  należy podać imię i nazwisko, numer telefonu i liczbę otrzymanych paczek. Otrzymamy odpowiedź z dalszymi instrukcjami.

Podobne ostrzeżenia wydały władze wszystkich stanów. USDA będzie testować zawartość wszystkich przekazanych paczek, aby określić, czy stanowią one jakiekolwiek zagrożenie dla rolnictwa lub środowiska.

W tej chwili nie jest jasne, kto stoi za paczkami, ale pojawiła się teoria, że ich wysłanie może być częścią tzw. brushing scam – oszustwa polegające na rozsyłaniu przez sprzedawcę jakiegoś produktu, które ma na celu m.in. zwiększenie rozpoznawalności marki. W związku z tym osobom, które otrzymały przesyłki z nasionami z Chin, zalecana jest czujność, bo mogło dojść do kradzieży danych osobowych.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks