REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zgłoś dziurę!

Zgłoś dziurę!

-

Pod koniec zimy jazda po chicagowskich drogach przypomina czasem podróż po powierzchni Księżyca. Miasto zapowiada, że wkrótce załata dziurawe jezdnie i zachęca, by zgłaszać dziury do miejskiego departamentu transportu. Kierowcy, którzy po wjechaniu w dziurę uszkodzili samochód, mogą ubiegać się o odszkodowania.

Dziury w chicagowskich jezdniach to co roku zmora kierowców. Chicagowski departament transportu zapowiedział, że w najbliższych tygodniach na ulicach pojawią się ekipy naprawcze, które załatają dziury na 3,8 tys. mil miejskich dróg. Oprócz głównych arterii miejscy pracownicy naprawią też drogi poboczne i tzw. alleys.

REKLAMA

Departament informuje, że przyjmowane są zgłoszenia o dziurach w drogach, a każda z dziur jest umieszczana w bazie danych, na podstawie której przeprowadzane będą naprawy. Dziury można zgłaszać na stronie internetowej 311.chicago.gov lub poprzez aplikację CHI311, dzięki której można także śledzić postęp drogowych remontów.

Jeśli w wyniku wjechania w dziurę uszkodziłeś samochód – masz prawo do odszkodowania. Należy wypełnić druk „Damage to Vehicle Claim Form”, dostępny na miejskiej stronie internetowej, przedstawić rachunek od mechanika lub dwie pisemne wyceny kosztów naprawy pojazdu oraz kopię policyjnego raportu. Dokumenty z dopiskiem „Claims” należy wysłać lub osobiście zawieźć do biura sekretarza miasta, pod adres:

Office of the City Clerk
121 N. LaSalle St., Room 107
Chicago, IL 60602-1295

Rozpatrywanie wniosków może trwać nawet kilka miesięcy. Status swojego wniosku możesz sprawdzić dzwoniąc pod numer tel. (312) 744 8861.
(gd)

 

fot.Chicago Mayor’s Office/Facebook

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks