REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZbiórka papieru toaletowego dla szkół w Chicago

Zbiórka papieru toaletowego dla szkół w Chicago

-

Radny Nick Sposato z 36. okręgu miejskiego w północno-zachodniej dzielnicy przeprowadził akcję zbiórki papieru toaletowego na rzecz lokalnych szkół, które z braku funduszy borykają się z niedoborem podstawowych środków higienicznych.

fot. arch
fot. arch

Budżety szkół w 36. okręgu uległy drastycznej redukcji, podczas gdy burmistrz Rahm Emanuel wydaje dziesiątki milionów dolarów na modernizację placówek oświatowych w całym mieście, w tym 17 mln dol. na rozbudowę elitarnego liceum Walter Payton High School.

REKLAMA

Sposato informuje, że szkoły w jego okręgu utraciły fundusze w wysokości około 3 mln dolarów. – Budżet szkoły Sayre został obcięty o 200 tys. dol., Dever o też 200 tys., Canty o 400 tys., Bridge i Locke utraciły po pół mln dol., a liceum Steinmetz High School aż 1,4 mln dolarów. To bardzo duża kwota – podkreśla Sposato.

Do wymienionych szkół uczęszcza znaczna liczba dzieci polskiego pochodzenia. Uczniowie i rodzici narzekają na ciasnotę w wyniku przepełnienia i złe warunki do nauki. W Dever uczniowie muszą sobie pożyczać podręczniki, zaś aula została przerobiona na stołówkę. Nie udało się nam dowiedzieć, czy skargi dotyczą także braku papieru toaletowego.

Radny Nick Sposato fot. Biuro Radnego Sposato
Radny Nick Sposato, inicjator akcji     fot. Biuro radnego Sposato

Radny Sposato w swoim biurze zgromadził roczny zapas papieru toaletowego. – Chcieliśmy dać wszystkim szkołom pomoc tego samego rodzaju.

Stwierdziliśmy, że papieru toaletowego używają wszyscy i jest potrzebny każdej placówce, dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na taką opcję, a nie na przybory szkolne – tłumaczy radny.

Pieniądze z miejskiej kasy trafiają na inne projekty szkolne, ale nie w placówkach leżących w granicach 36. okręgu. Zgodnie z planami burmistrza Emanuela wybudowana zostanie nowa szkoła na dalekim południowym krańcu miasta, wyremontowane zostaną cztery placówki w zachodniej dzielnicy, a dwie inne, w tym Walter Payton High School, zostaną rozbudowane.

Projekty mają być sfinansowane z pieniędzy pochodzących z niedawnego zamknięcia 50 szkół i zwolnienia nauczycieli, a także z funduszy inwestycyjnych “TIFs”,(pochodzących z podatków od nieruchomości) oraz dotacji stanowych. Civic Federation, organizacja stojąca na straży praworządności, podejrzewa, iż te ostatnie – to najprawdopodobniej dochody z internetowego hazardu.

(ao)

1 KOMENTARZ

  1. Czy to jest jakas nowosc? Moje dzieci chodzily do CPS kilkanascie lat temu i byly zobowiazane do przynoszenia papieru toaletowego. Zwiazki zaw. nauczycieli to glowny pochlaniacz pieniedzy w CPS. Wchlona kazda ilosc. A teraz prosze sprawdzic, kto jest jednym z glownych dostarczycieli pieniedzy dla partii dem. Bardzo dobry sposo transferowania pieniedzy podatnikow do partii demokratycznej.

REKLAMA

2099864673 views

REKLAMA

REKLAMA

2099864906 views

REKLAMA

2101661298 views

REKLAMA

2099865049 views

REKLAMA

2099865150 views

REKLAMA

2099865260 views