REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZbierała pieniądze udając śmiertelnie chorą

Zbierała pieniądze udając śmiertelnie chorą

-

Alissa Jackson fot.Belleville Police
Alissa Jackson fot.Belleville Police

Mieszkanka miasteczka Belleville w południowo-zachodnim Illinois, która została w 2014 r. oskarżona o przywłaszczenie tysięcy dolarów zebranych na leczenie raka jajnika, przyznała się do winy. Okazało się, że nigdy nie chorowała na nowotwór.

32-letnia Alissa Jackson, zamężna matka piątki dzieci, w 2014 r. zdołała przekonać mieszkańców Belleville, że cierpi na ostatnią fazę złośliwego raka jajnika. W odpowiedzi na apel „chorej” powstała organizacja charytatywna pod nazwą Armia Alissy (Alissa’s Army), która po zorganizowaniu szeregu zbiórek zdołała zebrać na leczenie kobiety tysiące dolarów. Dodatkowo Jackson dostała od ludzi dobrej woli minivana i zapas jedzenia.

REKLAMA

W czwartek, 17 grudnia kobieta zrezygnowała z gwarantowanego jej przez prawo procesu sądowego i przyznała się do przywłaszczenia sobie pieniędzy pochodzących ze zbiórek. Okazało się też, że Alissa Jackson nigdy nie chorowała na nowotwór, a symulowanie raka było cynicznym żerowaniem na skorych do pomocy mieszkańcach miasteczka. Wyrok w tej sprawie zapadnie 28 stycznia przyszłego roku. Oszustce grozi 5 lat więzienia.

(gd)

2 KOMENTARZE

  1. A ja za to znam wielu polakow ktorzy pracuja za „cash” , ukrywaja swoj dochod a dodatkowo biora pieniadze ze stanu przez Link Card. Znajomi na nich patrza z podziwem „Ci to potrafia kombinowac”, „Jak sie da syste wykorzystac to dlaczego nie”, ale nikt z nich nie patrzy ile przez nich naprawde potrzebujacych traci. Taka odwrocona logika.

  2. czego to nie wymysla maciory z kupa bachorow by za darmo zyc i nie pracowac ,ani domu ,ani meza ,pracy czy jakis szansy na normalne i godne zycie
    tylko produkowac dzieci ,tak samo ciemne i brzydkie .jak ich matki ,bez meza i kasy a ich potomstwo to nastepne pokolenie leni i nierobow zyjace na koszt podatnikow,coz USA ,to wspanialy kraj ,aby przeszkoczyc plot ,albo miec kupa bachorow ,ojciec nieznany i zyc bez pracy.

REKLAMA

2100201406 views

REKLAMA

REKLAMA

2100201639 views

REKLAMA

REKLAMA

2101998031 views

REKLAMA

2100201782 views

REKLAMA

2100201883 views

REKLAMA

2100201993 views