REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZawieszone licencje nauczycieli z zarzutami o molestowanie

Zawieszone licencje nauczycieli z zarzutami o molestowanie

-

Stanowa Rada ds. Edukacji zawiesiła licencje na wykonywanie zawodu prawie 50 pracownikom szkolnym, którzy zostali oskarżeni o przestępstwa na tle seksualnym, z użyciem przemocy lub niektóre przestępstwa narkotykowe.

Decyzję podjęto na mocy nowego prawa, które ma na celu większą ochronę uczniów i zapewnienie im bezpieczeństwa w szkołach. Gubernator J.B. Pritzker podpisał ustawę pod koniec sierpnia, a Rada ds. Edukacji w stanie Illinois zaczęła egzekwować nowe przepisy na początku tego miesiąca, zawieszając licencje kwalifikujących się edukatorów.

REKLAMA

Rzeczniczka rady Jackie Matthews potwierdziła, że do ubiegłego piątku zawieszono licencje co najmniej 45 pracownikom zatrudnionym w placówkach edukacyjnych na terenie prawie 20 dystryktów szkolnych w Illinois.

Są wśród nich nauczyciele, trenerzy i administratorzy szkolni. Około połowa z nich była zatrudniona w Cook County i sąsiednich powiatach. Nie wiadomo, ile osób z tej grupy było pracownikami chicagowskich szkół publicznych (CPS).

Wielu nauczycieli, którzy stracili licencję na wykonywanie zawodu, zostało zwolnionych lub sami zrezygnowali po ich aresztowaniu. Inne osoby ciągle pozostają związane umową o pracę, albo przebywają na urlopie.

Problem został nagłośniony po serii artykułów opublikowanych przez ,,Chicago Tribune”. Z dziennikarskiego śledztwa wynikało, że niektórzy pracownicy CPS, którzy dopuścili się molestowania seksualnego uczniów, nie mieli czystej przeszłości kryminalnej, ale i tak pracowali w chicagowskich szkołach publicznych.

„Właśnie rozpoczęliśmy proces usuwania problemów systemowych, nie tylko w chicagowskich szkołach publicznych w odniesieniu do molestowania seksualnego, bo szczerze mówiąc problemy pojawiają się w całym stanie” – powiedział stanowy ustawodawca Steven Reick w maju w trakcie procedowania ustawy w legislaturze w Springfield. Dodał, że nowe prawo przyczyni się do „rozwiązania problemu, który istniał od dziesięcioleci”.

Większość ustawodawców i urzędników szkolnych popiera nowe przepisy, zaś sceptyczni pozostają prawnicy reprezentujący nauczycieli oskarżonych o molestowanie seksualne. Podkreślają, że prawo narusza ich domniemanie niewinności.

W przypadku większości takich osób toczą się sprawy kryminalne, jeżeli w ich toku dojdzie do unieważnienia postawionych zarzutów, licencja na wykonywanie zawodu może zostać przywrócona i możliwa jest dalsza praca w szkołach publicznych w Illinois.

(tos)

fot.123RF

REKLAMA

2122724584 views

REKLAMA

REKLAMA

2122724601 views

REKLAMA

REKLAMA

2124520921 views

REKLAMA

2122724611 views

REKLAMA

2122724617 views

REKLAMA

2122724621 views