REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zaprzysiężenie Lori Lightfoot na urząd burmistrza

Zaprzysiężenie Lori Lightfoot na urząd burmistrza

-

Dziś odbywa się historyczna ceremonia inauguracji Lori Lightfoot na urząd burmistrza. Uroczystości rozpoczną się rano w Wintrust Arena, w pobliżu McCormick Place, a zakończy je popołudniowe spotkanie nowo zaprzysiężonej burmistrz z mieszkańcami miasta w ratuszu, gdzie przyjmie gratulacje – również od naszej gazety.

Przypomnijmy, że Lightfoot – nowicjuszka polityczna, była federalna oskarżycielka, w kwietniowych wyborach pokonała dużą przewagą głosów polityczną weterankę, Toni Preckwinkle, szefową Rady Powiatu Cook i Partii Demokratycznej tego powiatu.

Na uroczystość w Wintrust Arena, przy 200 E. Cermak Rd., widzowie są wpuszczani od godz. 8 am, zaś ceremonia zaprzysiężenia rozpocznie się o godz. 10.00 am i potrwa do godz. 11.45 am. Oprócz Lori Lightfoot zaprzysiężeni zostaną chicagowscy radni z 50 okręgów, skarbnik miejska Melissa Conyears-Ervin i sekretarz miasta Anna Valencia.

W części artystycznej imprezy wystąpią m.in: Miguel Cervantes z chicagowskiego ,,Hamiltona”, Chicago Sinfonietta, Puerto Rican Arts Alliance oraz Latin Music Program, a także Chicago Gay Men’s Chorus i The After School Matters Choir.

Na tej imprezie obecni będą nasi reporterzy oraz przedstawiciele Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Po południu, w godz. 2-4 pm, w chicagowskim ratuszu (City Hall, 121 N. LaSalle), nowa burmistrz w towarzystwie żony Amy Eshleman, podczas ,,otwartych drzwi” spotka się z mieszkańcami miasta i przyjmie od nich gratulacje – również od naszej gazety. Można się spodziewać bardzo długiej kolejki – tak jak podczas inauguracji poprzednich burmistrzów.

To historyczny dzień w dziejach Chicago, bo Lori Lightfoot jest pierwszą Afroamerykanką na stanowisku burmistrza Chicago i pierwszą na tym stanowisku zdeklarowaną przedstawicielką społeczności gejowskiej.

(ao)

Na zdjęciu: Niedzielne przedpołudnie. Wintrust Arena już gotowa na inaugurację pani burmistrz
fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks