REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZamknięty niedawno szpital i hotele pomogą w walce z pandemią

Zamknięty niedawno szpital i hotele pomogą w walce z pandemią

-

Metro South Medical Center, podmiejski szpital zamknięty w ubiegłym roku, zostanie otwarty na mocy umowy z władzami Chicago i będzie służył jako miejsce zakwaterowania chorych i potencjalnie chorych. W zakwaterowaniu pomogą również chicagowskie hotele.

Szpital Metro South Medical w Blue Island, na południowym przedmieściu Chicago, zamknięty we wrześniu 2019 roku, ma nowych właścicieli i wkrótce będzie tymczasowym schronieniem dla niektórych osób zarażonych koronawirusem. Zawarcie umowy na 200 łóżek ogłosiła w czasie konferencji prasowej burmistrz Chicago Lori Lightfoot. Miejsca mają być gotowe do czwartku.

REKLAMA

Burmistrz zapowiedziała również, że schronienie na czas kwarantanny zapewni bezdomnym z Chicago 5 hoteli. W ten sposób miasto Chicago uzyskało 1000 miejsc na kwarantannę – wszystkie będą gotowe do końca tygodnia.

Współpraca z miastem może pomóc branży hotelarskiej, która jest w kryzysie z powodu koronawirusa – niektóre hotele są zmuszone do tymczasowego zamknięcia, inne odnotowały spadek obłożenia znacznie poniżej 50 procent. Cały zabieg nie jest jednak taki tani – zakwaterowanie ludzi w jednym hotelu będzie kosztowało miasto Chicago 1 milion dolarów miesięcznie.

Michal Banghart, Executive Director Renaissance Social Services pracujący na co dzień z bezdomnymi zauważa, że plan miasta jest przełomowy, ale pozostaje wiele do zrobienia. Wśród wyzwań stoją możliwość badania osób, które są bezdomne i narażone na wysokie ryzyko, zarządzanie opieką nad nimi i organizowanie kwarantanny.

Schronienie w hotelach znajdą również osoby, które nie mogą wrócić do swojego domu ze względu na oczekiwanie na wyniki badań lub ze względu na to, że w ich domach ktoś choruje. O takiej możliwości poinformowała na konferencji prasowej dr Allison Arwady, szefowa miejskiego Departamentu Zdrowia Publicznego.

(kk)

REKLAMA

2105154418 views

REKLAMA

2105154651 views

REKLAMA

2106951043 views

REKLAMA

2105154794 views

REKLAMA

2105154894 views

REKLAMA

2105155003 views