REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zamiast parku - biblioteka Obamy?

Zamiast parku – biblioteka Obamy?

-

Komitet Rady Miejskiej Chicago zrobił kolejny krok w stronę przekazania terenów parkowych na siedzibę biblioteki Baracka Obamy, dając wstępną zgodę na zatwierdzenie uchwały, która pozwoli na przeniesienie prawa własności na jedną z dwóch parceli wybranych przez University of Chicago.

Członkowie komitetu ds. budżetu, mieszkalnictwa i kultury jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem 20 akrów gruntów publicznych pod ewentualną budowę biblioteki. Prezydencka biblioteka miałaby powstać w parku Washingtona lub Jacksona. Propozycja będzie rozpatrywana przez radę miejską podczas posiedzenia zapowiedzianego na 18 marca.

Ani jeden radny nie sprzeciwił się transferowi parceli na południu miasta. Wszyscy wypowiadający się w tej kwestii podkreślali znaczenie, jakie dla mieszkańców Chicago będzie odgrywać prezydencka biblioteka. Tymczasem radni z zachodnich dzielnic argumentowali na rzecz konkurencyjnej propozycji, w myśl której University of Illinois wybudowałby bibliotekę na należącej już do miasta pustej parceli w North Lawndale.

Z zapowiedzi Barack Obama Foundation wynika, że decyzja o lokalizacji prezydenckiej biblioteki będzie ogłoszona jeszcze w tym miesiącu. Tymczasem w tym tygodniu podano do wiadomości, że fundacja wskaże miejsce budowy obiektu dopiero po wyborach na burmistrza Chicago, by zapewnić  przedsięwzięciu neutralność polityczną. (ak)

Na zdjęciu: Kolorem czerwonym zaznaczono proponowane miejsca pod budowę Biblioteki Baracka Obamy – w parku Waszyngtona (po lewej) i parku Jacksona (po prawej) fot.Google Map

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks