REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Załamanie pogody. Burze, silny wiatr i spadek temperatury 

Załamanie pogody. Burze, silny wiatr i spadek temperatury 

-

Nadciągający nad Chicago i przedmieścia zimny front atmosferyczny nie tylko przyniesie we wtorek późnym popołudniem gwałtowne burze,  ale także spadek temperatury. Synoptycy ostrzegają również przed tornado.

Wtorek ma być ostatnim dniem wyjątkowo wysokich listopadowych temperatur w Chicago. Od siedmiu dni z rzędu temperatura w Wietrznym Mieście przekraczała 70 stopni F. Pobity został tym samym rekord z 1953 r., kiedy takie nietypowe dla listopada odczyty odnotowano przez pięć dni z rzędu.

Jeszcze we wtorek temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 74 st F., ale masa zimnego powietrza, która po południu nadciągnie nad Chicago, spowoduje gwałtowne obniżanie się temperatury.

„Przed zimnym frontem przejdą burze, którym może towarzyszyć wiatr osiągający w porywach prędkość do 60 mil na godzinę” – ostrzega synoptyk Krajowego Centrum Meteorologicznego (NWS) Todd Kluber.

Gwałtowne burze spodziewane są w godzinach od 6 pm do 8 pm. Największe ryzyko przejścia tornad dotyczy terenów na zachodnich i północnych przedmieściach – poinformował Kluber.

Silny wiatr w porywach do około 45 mil na godzinę (72 km na godzinę) utrzyma się do północy. W nocy temperatura będzie gwałtownie spadać. Środowy poranek może być  od 40 do 50 stopni F chłodniejszy w porównaniu do wtorku – prognozują synoptycy.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks