REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zakup papierosów w Elgin od 21 lat?

Zakup papierosów w Elgin od 21 lat?

-

W Elgin rada miejska przegłosowała większością 7 do 1 rozporządzenie podnoszące wiek, w którym dozwolony będzie zakup produktów tytoniowych do 21 lat. Ostateczne głosowanie w sprawie nowych przepisów odbędzie sę 25 lipca.

Do decyzji władz Elgin przyczynił się list 9-latki do burmistrza, w którym prosiła o podjęcie akcji mającej na celu ograniczenie palenia papierosów. Do tej pory legalny wiek, w którym można nabyć papierosy na tym północno-zachodnim przedmieściu Chicago, wynosił 18 lat.

REKLAMA

Za podniesieniem wieku nabywców wyrobów tytoniowych opowiedziała się także miejska rada ds. zdrowia. Przeciwni pomysłowi są organizacje zrzeszające właścicieli sklepów z podstawowymi artykułami. Ostateczne głosowanie w sprawie rozporządzenia odbędzie się w Elgin 25 lipca.

Jeżeli projekt zostanie zatwierdzony w ostatecznym głosowaniu 25 lipca, Elgin będzie 27. miejscowością w Illinois, która zdecydowała się na podniesienie wieku zakupu papierosów do 21 lat. Pierwsze uczyniły to Chicago i Evanston, gdzie zdaniem władz palenie wśród nastolatków spadło o ponad 35 procent po wejściu w życie nowych przepisów.

(jm)

fot.Christoph Schmidt/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks