REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zakażony koronawirusem kongresmen z Illinois obwinia nienoszących maseczek Republikanów (WIDEO)

Zakażony koronawirusem kongresmen z Illinois obwinia nienoszących maseczek Republikanów (WIDEO)

-

Demokratyczny kongresmen z Illinois Brad Schneider poinformował we wtorek 12 stycznia, że uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19. Stwierdził, że zakaził się od republikańskich kongresmenów, którzy odmówili założenia maseczek, kiedy przebywali w tym samym pomieszczeniu w środę 6 stycznia w czasie zamieszek na Kapitolu.

REKLAMA

Pochodzący z Deerfied na północnych przedmieściach, kongresmen Schneider, zgodnie z zaleceniem lekarza wykonał test pod kątem koronawirusa w poniedziałek 11 stycznia rano i wynik potwierdził zakażenie. Polityk poinformował, że do wtorku 12 stycznia nie odczuwał żadnych symptomów choroby, ale zgodnie z wymogami sanitarnymi rozpoczął kwarantannę.

W ubiegłą środę 6 stycznia Schneider wraz innymi członkami Izby Reprezentantów USA z obu partii został ewakuowany w bezpieczne miejsce po szturmie na Kapitol zwolenników prezydenta Donalda Trumpa.

Schneider w opublikowanym oświadczeniu napisał, że do zakażenia mogło przyczynić się to, że przez kilka godzin przebywał w zamkniętym pomieszczeniu z republikańskimi kongresmenami, którzy odmówili założenia maseczek. Odniósł się do nagrania wideo, które na portalu YouTube opublikował Punchbowl News. Na krótkim filmie widać jak kilku republikańskich kongresmenów stanowczo odmawia założenia maseczek rozdawanych przez pracownicę kongresową.

„Noszenie maseczki nie powinno być deklaracją polityczną. To wytyczne dotyczące zdrowia publicznego, zwykła uprzejmość i po prostu to, czego należy się spodziewać po wszystkich przyzwoitych ludziach” – napisał Schneider.

Kongresmen z Illinois był co najmniej trzecim członkiem Izby Reprezentantów USA, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem od szturmu na Kapitol. Na Covid-19 zachorowała Demokratka ze stanu Waszyngton Pramila Jayapal i kongresmenka z New Jersey 75-letnia Bonnie Watson Coleman, która przeszła chorobę nowotworową.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA