0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZagadka pociągu widma ciągle niewyjaśniona

Zagadka pociągu widma ciągle niewyjaśniona

-

Władze próbują rozwiązać zagadkę pociągu widma. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób pusta kolejka CTA stojąca na bocznicy została uruchomiona i bez maszynisty wjechała na tory, na których stał inny pociąg z pasażerami. W wyniku kolizji 33 osoby odniosły obrażenia niezagrażające życiu.

fot. Brian Harrison
fot. Brian Harrison

REKLAMA

Do uruchomienia pociągu potrzebne są dwa klucze − jeden otwierający kabinę, drugi uruchamiający stacyjkę. W przypadku nieautoryzowanego włączenia silnika powinien był zadziałać któryś z kilku systemów bezpieczeństwa, uniemożliwiających maszynie ruszenie. Jednak w miniony wtorek nie zadziałał żaden z systemów. Po opuszczeniu bocznicy pociąg − wspinając się na lekkie wzniesienie terenu − przejechał dwie przekładnie torów z blokadami, które też nie spełniły swojej roli.

Czterowagonowy pociąg bez motorniczego, jadący z prędkością 20 mil na godz. (32 km/h), uderzył około godz. 8 w kolejkę na przystanku przy ulicy Harlem w Forest Park na linii niebieskiej (Blue Line).

Największy horror przeżył maszynista kolejki stojącej z pasażerami na przystanku. Przerażony mężczyzna widział szybko zbliżający się pociąg widmo bez motorniczego w kabinie, ale nie mógł nic zrobić, bo odległość była zbyt mała. Krzyknął tylko przez magafon do pasażerów, by trzymali się mocno.

Śledztwo prowadzi kilka agencji, m.in.: federalny zarząd ds. bezpieczeństwa komunikacji i transportu (NTSB), federalna grupa zadaniowa ds. terroryzmu (FJTTF), policja Forest Park oraz specjaliści z przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej (CTA).

Prowadzący dochodzenie biorą pod uwagę różne scenariusze zdarzenia. Wśród nich sabotaż i kradzież.

W rezultacie kraksy w poniedziałek w rejonie zdarzenia nastąpiła przerwa w ruchu kolejki CTA. Już następnego dnia pociągi kursowały normalnie na linii niebieskiej; nieczynny pozostawał przystanek przy ulicy Harlem w Forest Park.

 (ao)

REKLAMA

2121778290 views

REKLAMA

REKLAMA

2121778310 views

REKLAMA

REKLAMA

2123574630 views

REKLAMA

2121778321 views

REKLAMA

2121778330 views

REKLAMA

2121778334 views