REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zagadka morderstwa kobiety w Des Plaines – rozwiązana

Zagadka morderstwa kobiety w Des Plaines – rozwiązana

-

31-letni mężczyzna z Rosemont został oskarżony o zabójstwo kobiety, której ciało znaleziono w kartonowym pudle na parkingu w Des Plaines, na północno-zachodnim przedmieściu Chicago. Gerard Calderon usłyszał oficjalne zarzuty.

W piątek 3 stycznia prokuratura stanowa powiatu Cook wystosowała oficjalne zarzuty morderstwa z premedytacją i próby jego ukrycia wobec 31-letniego Gerarda Calderona.

REKLAMA

W sylwestra w kartonowym pudle na parkingu w rejonie 1500 S. Maple Street w Des Plaines znaleziono ciało uduszonej kobiety , którą zidentyfikowano jako zaginioną mieszkankę Rockford, 24-letnia Myrę Rivera. W toku śledztwo ustalono, ze Calderon poznał Rivere przez srwis randkowy; spotkali sie w jego mieszkaniu w Rosemont 28 grudnia, gdzie pomiędzy parą doszło do sprzeczki zakończonej zabójstwem kobiety. Z mieszkania – według policji – Calderon przewiózł pudło z ciałem pożyczonym samochodem i pozostawił je na parkingu w Des Plaines.

Śledczy znaleźli obciążające dowody rzeczowe w mieszkaniu podejrzanego i w pożyczonym od znajomych samochodzie. Jak ustaliły władze, osoby te nie wiedziały, co było przewożonego ich autem, dlatego nie postawiono im żadnych zarzutów.

(ao)

Na zdjęciu: Gerard Calderon fot. Des Plaines Police Department

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks