REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZabójca studentki UIC przebywał na zwolnieniu warunkowym

Zabójca studentki UIC przebywał na zwolnieniu warunkowym

-

26-letni mężczyzna przebywający na warunkowym przedterminowym zwolnieniu z więzienia usłyszał zarzut morderstwa pierwszego stopnia studentki UIC na tle seksualnym. Ciało 19-letniej Ruth George odnaleziono w rano 23 listopada na tylnym siedzeniu samochodu zaparkowanego na piętrowym parkingu należącym do uczelnianego kampusu przy 760 West Taylor Street w University Village.

Studentka została znaleziona martwa przez policję uniwersytecką w pojeździe należącym do jej rodziny. Nagrania zarejestrowane przez kamery monitoringu ukazały ją około godz. 1:30 w nocy z piątku na sobotę, kiedy samotnie weszła na parking. W ślad za nią do garażu wszedł mężczyzna.

REKLAMA

26-letni Donald Thurman, który został aresztowany w niedzielę nad ranem, ma bogatą przeszłość kryminalną. W 2016 roku został skazany na 6 lat wiezienia na napad z bronią w ręku, którego dokonał w 2015 roku, ale został warunkowo zwolniony w grudniu 2018 po odsiedzeniu zaledwie dwóch lat. Według dokumentów sądowych Thurman napadł wówczas na kobietę, wyrwał jej z dłoni iPhone’a, a następnie uciekł skradzionym autem. Na zwolnieniu warunkowym miał przebywać do 2021 roku.

Rodzina 19-latki zgłosiła jej zaginięcie w sobotę około 11:00 am. Policja uniwersytecka, podążając śladem sygnału jej telefonu komórkowego, który doprowadził funkcjonariuszy do garażu zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Halsted i Taylor, odnalazła biały samochód, a w nim ciało zaginionej kobiety. Biegli przybyli na miejsce jako przyczynę śmierci wskazali uduszenie. Dalsze oględziny ujawniły, że została zgwałcona.

Szef policji UIC Kevin Booker powiedział, że kamery monitoringu zarejestrowały podejrzanego, który podążał ulicą Halsted w stronę piętrowego parkingu tuż za Ruth George i wszedł za nią do garażu około godz. 1:35 am w sobotę. 35 minut później kamery uchwyciły go ponownie, tym razem, jak wychodził z garażu i poruszał się po ulicy Halsted w kierunku południowym.

Według słów Bookera, inne materiały pozyskane z kamer ulicznych i nagrań udostępnionych policji przez CTA zarejestrowały drogę, jaką przebył podejrzany, co pozwoliło detektywom na wytypowanie niebieskiej linii kolejki CTA w tej okolicy jako najbardziej prawdopodobnego terenu, w którym mógł się przemieszczać. Około 2:00 am w niedzielę detektywi obserwujący okolicę stacji Halsted i Harrison spostrzegli mężczyznę pasującego do opisu podejrzanego, ujęli go i przewieźli do aresztu w celu przesłuchania, podczas którego Thurman przyznał się do zgwałcenia i zamordowania studentki.

W poniedziałek wieczorem przed budynkiem uniwersyteckim na kampusie przy ulicy Harrison zorganizowane zostało czuwanie upamiętniające Ruth George, podczas którego studenci wypuścili w powietrze balony, a w garażu, gdzie została zaatakowana, zapalili świeczki, ustawili kwiaty i zdjęcia.

We wtorek rano matka zamordowanej studentki wydała oświadczenie, w którym prosiła o upamiętnienie córki: – „Ruth żyła miłością bliźniego przez pomaganie innym. Pozostawiła po sobie dziedzictwo chrześcijańskiego poświęcenia i dobroci. Była naszym ukochanym dzieckiem, opłakujemy ją nie żywiąc jednak nienawiści do sprawcy, ale z nadzieją, że niczyja córka nie dozna nigdy takiej krzywdy, a żadna matka nigdy nie doświadczy takiej rozpaczy”.

Poczas przesłuchania w sądzie, które miało miejsce we wtorek po południu, prokurator, opierając sie na zeznaniach oskarżonego, zarzucił Thurmanowi, że zauważył George w nocy na ulicy i prbował ją zaczepić. Kiedy kobieta nie reagowała na jego zaczepki, wpadł w gniew i poczuł sie zignorowany. Zaatakował ją na parkingu od tylu i zaczął dusić, a kiedy straciła przytomność, wciągnął do samochodu i zgwałcił. Sąd odmówił mu kaucji.

Obrończyni Thrumana powiedziała, że jest on pewnego czasu jest on bezdomny i cierpi na zaburzenia psychiczne. Poprosiła sędziego o umieszczenie go w chronionym więzieniu, ponieważ zaczął otrzymywać śmiertelne pogróżki.

Kanclerz UIC, Michael D. Amiridis, powiedział, że George, która studiowała kinezjologię, była bardzo obiecującą studentką, miała duży potencjał i doskonale rokowała na przyszłość. W wydanym oświadczeniu Amiridis określił ją jako „skupioną na nauce wzorową studentkę, młodą kobietę, która marzyła, by zostać fizjoterapeutą, by pomagać potrzebującym. Zawsze była chętna do pomocy, zawsze wyciągała rękę, ktokolwiek jej potrzebował”.

Ruth George, która mieszkała w Berwyn, w roku 2018 ukończył szkołę średnią w Naperville, gdzie przez wiele lat należała do drużyny gimnastycznej. Według wpisu, który jej starsza siostra opublikowała w mediach społecznościowych, Ruth została ochrzczona kilka miesięcy temu.

Okolica, w której została zamordowana studentka, wykazuje dość wysoki stopień przestępczości. W promieniu pół mili od parkingu od początku 2019 roku zarejestrowano 56 włamań i kradzieży oraz 36 napadów. Tylko od października dokonano tam 12 włamań i kradzieży. Ostatni adres zamieszkania mordercy znajduje się w pobliżu kampusu, ale zarówno władze uczelni, jak i policja zaprzeczyły, by miał on jakikolwiek związek z uniwersytetem lub by znał wcześniej ofiarę.

(ar)

fot. University Of Illinois At Chicago Police

REKLAMA

2094052064 views

REKLAMA

REKLAMA

2094052348 views

REKLAMA

2095848797 views

REKLAMA

2094052598 views

REKLAMA

2094052736 views

Pies w Atlancie (i nie tylko)

Napiwki i polityka

Zamach czy morderstwo?

Horror w Texas City

Klimatyczna zagadka

REKLAMA

2094052877 views