REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Za łapówki obniżali podatki od nieruchomości; grozi im 55 lat więzienia

Za łapówki obniżali podatki od nieruchomości; grozi im 55 lat więzienia

-

Dwóch pracowników powiatu Cook brało łapówki w zamian za obniżanie podatków od nieruchomości. Nie wzbogacili się, gdyż wspólnie zarobili zaledwie 1500 dol., a mimo to grozi im kara do 55 lat więzienia.

fot. 401(K) 2012/Flickr
fot. 401(K) 2012/Flickr

REKLAMA

49-letni Thomas Hawkins i 52-letni John Racasi byli pracownikami powiatowej rady rewizyjnej. Dzięki swoim pozycjom w 2008 r. nielegalnie zmniejszyli podatki trzech nieruchomości. Proceder wyszedł na jaw, kiedy policjant Ali Haleem ujawnił nagranie z przyjmowania łapówek. Haleen idąc na współpracę z prokuraturą starał się zmniejszyć własny wyrok.

Sprawa zyskała rozgłos, ponieważ w nielegalny proceder miał być także zaangażowany sam asesor powiatu Cook Joe Berrios. Tak przynajmniej twierdzą Hawkins i Racasi. Na potwierdzenie przedstawili nagranie rozmowy, która ma potwierdzić ich zarzuty. Berrios, który w tym czasie pełnił stanowisko komisarza rady rewizyjnej, stanowczo zaprzecza.

Obu urzędnikom grozi maksymalna kara 55 lat więzienia. Przypuszcza się jednak, że wyrok, który zostanie ogłoszony 25 lutego, będzie łagodniejszy.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks