REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Z bronią do samolotu na Midway

Z bronią do samolotu na Midway

-

fot.Kamil Krzaczyński/EPA
fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Już po raz drugi w tym miesiącu i szósty w tym roku funkcjonariusze federalnej   Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) znaleźli broń w bagażu podręcznym na lotnisku Midway.

REKLAMA

35-letni Kevin Champion z Clarkston w Georgii został aresztowany 15 sierpnia pod zarzutem próby wniesienia naładowanej broni na pokład samolotu. Mężczyźnie postawiono zarzuty w kategorii wykroczeń (ang. misdemeanor), ponieważ posiadał zezwolenie na noszenie ukrytej broni. Mężczyzna miał polecieć do Phoenix w Arizonie, ale znalazł się za kratkami.

Władze przypominają, że 7 sierpnia zatrzymano mieszkańca podchicagowskiej Aurory, gdy usiłował wejść do samolotu z bronią w podręcznym bagażu, na którą nawet nie posiadał pozwolenia.

Ogółem w tym roku na Midway odnotowano już sześć prób wniesienia do samolotu broni palnej w bagażu podręcznym. TSA przypomina, że nienaładowaną broń można przewozić w zadeklarowanym bagażu po zawiadomieniu linii lotniczych. Dodatkowo, nienaładowana broń musi się znajdować w specjalnym, zamkniętym pojemniku. Przepisy dotyczą tylko podróżnych mających odpowiednie pozwolenia na posiadanie broni palnej.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks