REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Wysokie koszty policyjnej ochrony dwudniowych modłów

Wysokie koszty policyjnej ochrony dwudniowych modłów

-

W dorocznych dwudniowych modłach, które odbyły się w ubiegłym miesiącu w kościele pw. Matki Bożej z Gwatelupy na kampusie Maryville Academy w Des Plaines wzięły udział dziesiątki tysięcy wiernych. Zbiorowe modły odbyły się bez zakłóceń, jednak ich organizatorzy zostali zaskoczeni wysokim rachunkiem za policyjną ochronę pątników.

fot.Santuario de Nuestra Señora de Guadalupe/Facebook
fot.Santuario de Nuestra Señora de Guadalupe/Facebook

REKLAMA

2147483647 clicks

− Takich wydatków nie przewidzieliśmy w naszym budżecie − mówi ks. Marco Mercado, proboszcz parafii Matki Bożej z Gwadelupy. − Wystawiony rachunek za policyjną ochronę jest dla nas zaskoczeniem, ponieważ jest znacznie wyższy niż w latach poprzednich − dodaje.

Policja wystawiła w tym roku rachunek za swoje usługi na sumę 30 tys. dol., niemal 10 razy wyższą niż w latach poprzednich. Jednak stróże porządku zapewniają, że już na wiele tygodni przed obchodami informowali ks. Mercado o fakcie, że w tym roku koszty ochrony będą wyższe niż w ubiegłym roku. Przedstawiciele Des Plaines i Archidiecezji Chicagowskiej przyznają jednocześnie, że zazwyczaj wystawiany rachunek mieścił się w przedziale 2,8 tys. − 5 tys. dolarów.

− Informowaliśmy ks. Mercado o wyższych kosztach − mówi William Kushner, szef policji w Des Plaines. − Proboszcz wyraził zrozumienie − dodał Kushner.

W dorocznych obchodach święta Matki Bożej z Gwadelupy bierze udział od 50 tys. do 100 tys. wiernych. Wielu z nich odbywa piesze pielgrzymki z kościołów katolickich w regionie.

− Rosnące z każdym rokiem tłumy przybywające na dwudniowe modlitwy powodują zakłócenia w ruchu ulicznym i na okolicznych drogach. Kontrola wzmożonego ruchu wymaga wzmocnionych sił policyjnych, co w głównej mierze powoduje wyższe koszty ochrony stróżów prawa − argumentują przedstawiciele władz miejskich Des Plaines.

Wobec napięć budżetowych miasta, władze, w przeciwieństwie do lat poprzednich, w tym roku obciążyły parafię Matki Bożej pełnymi kosztami usług policyjnych. (ak)

 

REKLAMA

2131553075 views

REKLAMA

REKLAMA

2131553090 views

REKLAMA

REKLAMA

2133349410 views

REKLAMA

2131553100 views

REKLAMA

2131553103 views

REKLAMA

2131553107 views