REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWysokie koszty policyjnej ochrony dwudniowych modłów

Wysokie koszty policyjnej ochrony dwudniowych modłów

-

W dorocznych dwudniowych modłach, które odbyły się w ubiegłym miesiącu w kościele pw. Matki Bożej z Gwatelupy na kampusie Maryville Academy w Des Plaines wzięły udział dziesiątki tysięcy wiernych. Zbiorowe modły odbyły się bez zakłóceń, jednak ich organizatorzy zostali zaskoczeni wysokim rachunkiem za policyjną ochronę pątników.

fot.Santuario de Nuestra Señora de Guadalupe/Facebook
fot.Santuario de Nuestra Señora de Guadalupe/Facebook

− Takich wydatków nie przewidzieliśmy w naszym budżecie − mówi ks. Marco Mercado, proboszcz parafii Matki Bożej z Gwadelupy. − Wystawiony rachunek za policyjną ochronę jest dla nas zaskoczeniem, ponieważ jest znacznie wyższy niż w latach poprzednich − dodaje.

REKLAMA

Policja wystawiła w tym roku rachunek za swoje usługi na sumę 30 tys. dol., niemal 10 razy wyższą niż w latach poprzednich. Jednak stróże porządku zapewniają, że już na wiele tygodni przed obchodami informowali ks. Mercado o fakcie, że w tym roku koszty ochrony będą wyższe niż w ubiegłym roku. Przedstawiciele Des Plaines i Archidiecezji Chicagowskiej przyznają jednocześnie, że zazwyczaj wystawiany rachunek mieścił się w przedziale 2,8 tys. − 5 tys. dolarów.

− Informowaliśmy ks. Mercado o wyższych kosztach − mówi William Kushner, szef policji w Des Plaines. − Proboszcz wyraził zrozumienie − dodał Kushner.

W dorocznych obchodach święta Matki Bożej z Gwadelupy bierze udział od 50 tys. do 100 tys. wiernych. Wielu z nich odbywa piesze pielgrzymki z kościołów katolickich w regionie.

− Rosnące z każdym rokiem tłumy przybywające na dwudniowe modlitwy powodują zakłócenia w ruchu ulicznym i na okolicznych drogach. Kontrola wzmożonego ruchu wymaga wzmocnionych sił policyjnych, co w głównej mierze powoduje wyższe koszty ochrony stróżów prawa − argumentują przedstawiciele władz miejskich Des Plaines.

Wobec napięć budżetowych miasta, władze, w przeciwieństwie do lat poprzednich, w tym roku obciążyły parafię Matki Bożej pełnymi kosztami usług policyjnych. (ak)

 

REKLAMA

2105381609 views

REKLAMA

2105381842 views

REKLAMA

2107178234 views

REKLAMA

2105381985 views

REKLAMA

2105382085 views

REKLAMA

2105382194 views