REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Wysoki poziom ołowiu w wodzie już w 19 szkołach

Wysoki poziom ołowiu w wodzie już w 19 szkołach

-

fot.deepcove/pixabay.com
fot.deepcove/pixabay.com

Kuratorium chicagowskich szkół publicznych poinformowało o wykryciu podwyższonego poziomu ołowiu w kranówce w pięciu kolejnych budynkach szkolnych, w tym w placówce dla dzieci niepełnosprawnych na południu miasta. Grupa radnych wezwała do przeprowadzenia publicznych przesłuchań w tej sprawie.

REKLAMA

Blair Early Childhood Center, placówka dla niepełnosprawnych dzieci w wieku 3-6 lat znalazła się wśród 19 budynków szkolnych w Chicago, w których poziom nasycenia wody ciężkim metalem przekracza dozwolone standardy federalne. W próbkach wody pobranych w Blair Early Childhood Center stwierdzono najwyższy poziom ołowiu ze wszystkich badanych placówek, które skontrolowano do tej pory.

Zanim w poniedziałek opublikowano najnowsze wyniki badań, grupa chicagowskich radnych zaapelowała do rady miejskiej o jak najszybsze przeprowadzenie przesłuchań w sprawie jakości wody w szkołach. – Potrzebujemy kompleksowego planu rozwiązania problemu obecności ołowiu w wodzie, którą piją chicagowscy uczniowie. Ten problem da się rozwiązać – mówił radny Chris Taliaferro z 29. okręgu wyborczego.

Kuratorium CPS poddało badaniom jakości wodę w 224 spośród 324 budynków szkolnych, które zostały zbudowane przed 1986 r. i prowadzą programy dla dzieci w wieku przedszkolnym. Do tej pory nadeszły wyniki badań z 74 szkół. Władze szkolne zapewniają, że testy zostaną przeprowadzone we wszystkich chicagowskich placówkach oświatowych, po czym odbędą się „regionalne spotkania informacyjne”, podczas których przedstawiciele lokalnych społeczności przedyskutują sposoby rozwiązania problemu. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks