REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWykrusza się zarząd Metry w wyniku afery politycznej

Wykrusza się zarząd Metry w wyniku afery politycznej

-

Rozpoczęła się czystka w radzie nadzorczej kolei podmiejskich Metra i śledztwo w sprawie marszałka Izby Michaela Madigana, podejrzanego o nieetyczne manipulacje polityczne.

fot. photosbystevenjbrown.com.
fot. photosbystevenjbrown.com.

REKLAMA

Przewodniczący  rady nadzorczej Metry Brad O’Halloran zrezygnował ze stanowiska. Swoją decyzję uzasadnił  nieustanną krytyką, po wypłaceniu przez radę bezprecedensowo wysokiej rekompensaty odchodzącemu szefowi  Metry Alexowi Cliffordowi. O’Halloran utrzymuje, że ciągle atakowany, nie mógł skoncetrować się na swoich obowiązkach.

Przypomnijmy, że rada nadzorcza Metry wypłaciła Cliffordowi ponad 700 tys. dol. rekompensaty. Jak twierdzi b. szef, rada chciała pozbyć się go z powodów politycznych i zapłacić za milczenie, ponieważ naraził się marszałkowi stanowej Izby Reprezentantów Mike’owi Madiganowi, gdy odmówił mu zatrudnienia w Metrze pracownika jego kampanii wyborczej, zaś innemu nie chciał dać podwyżki.

Rewelacje  Clifforda uruchomiły czystkę w radzie nadzorczej Metry i wszczęcie śledztwa przeciwko Madiganowi przez panel ds. etyki w Legislaturze Illinois.

O’Halloran jest już 3. członkiem zarządu Metry, który ustąpił ze stanowiska w rezultacie skandalu politycznego. Przed nim rezygnacje złożyli: Paul Darley, z  rady powiatu DuPage i Mike McCoy z rady powiatu Kane.

O swojej decyzji O’Halloran poinformował w liście radę powiatu Cook, która mianowała go do rady nadzorczej Metry.

Marszałek Madigan  utrzymuje, że nie naruszył  obowiązujących praw i zapewnia, że chętnie odpowie na pytania panelu etycznego Legislatury, która jak wiadomo jest przez niego kontrolowana.

Alicja Otap

[email protected]

REKLAMA

2123338626 views

REKLAMA

REKLAMA

2123338643 views

REKLAMA

REKLAMA

2125134963 views

REKLAMA

2123338653 views

REKLAMA

2123338659 views

REKLAMA

2123338663 views