REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Wyciek tlenku węgla w szkole na południu Chicago

Wyciek tlenku węgla w szkole na południu Chicago

-

Uczniowie Burnside Elementary Scholastic Academy na południu Chicago zostali w poniedziałek rano przeniesieni do innej placówki po tym, jak w kotłowni w ich szkole doszło do wycieku tlenku węgla.

Strażacy zostali wezwani na miejsce około 5.13 rano w poniedziałek po włączeniu się alarmu w budynku szkoły przy 650 E. 91 Place. Zainstalowane czujki tlenku węgla (carbon monoxide detectors) ostrzegały o podwyższonym poziomie tego bezwonnego gazu. Nie zgłoszono przypadku zatrucia wśród osób przebywających w budynku.

REKLAMA

Według rzecznika prasowego chicagowskich szkół publicznych wyciek tlenku węgla związany był z problemami w systemie grzewczym. Awarią zajęły się odpowiednie ekipy.

Dyrekcja Burnside Elementary Scholastic Academy powiadomiła rodziców i opiekunów uczniów o przeniesieniu zajęć ze względów bezpieczeństwa do szkoły podstawowej w Dixon.

Co roku dochodzi do wielu śmiertelnych zatruć czadem, gazem powstałym na skutek niepełnego procesu spalania. Wzrost takich przypadków następuje w sezonie grzewczym. Tylko czujki tlenku węgla (carbon monoxide detectors) mogą wykryć ten bezwonny gaz. Ważne jest miejsce ich instalacji, a także regularna wymiana baterii w tych urządzeniach – przypominają strażacy.

(tos)

Na zdjęciu: Burnside Elementary Scholastic Academy
fot.Google Map/screenshot

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks