REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago NASZ PRZEWODNIK WYBORCZY (4). Kandydaci do Kongresu USA

NASZ PRZEWODNIK WYBORCZY (4). Kandydaci do Kongresu USA

-

3. OKRĘG WYBORCZY  (U.S. CONGRESS, 3RD DISTRICT) obejmuje zachodnie i południowo-zachodnie przedmieścia Chicago, a także południowo-zachodnie dzielnice Chicago. Granice tego okręgu rozciągają się na część powiatów Cook, DuPage i Will. Obecnie  kongresmenem z tego okręgu jest demokrata Dan Lipinski, którego kadencja upływa 3 stycznia 2021 r.

DEMOKRATKA

fot. Marie Newman/Facebook

Marie Newman, konsultantka ds. marketingu,  w marcu w prawyborach Partii Demokratycznej w 3. okręgu pokonała ubiegającego się o kolejną kadencję  kongresmena USA Daniela Lipinskiego oraz trzech innych kandydatów.  Swoją kampanię koncentruje na takich sprawach jak „opieka medyczna dla wszystkich” (Medicare For All), podatek majątkowy czy powszechna opieka medyczna dla dzieci – zyskując tym samym poparcie postępowych demokratów. Newman jest założycielką organizacji non-profit Team Up to Stop Bullying, zajmującej się problemem nękania wśród dzieci w wieku szkolnym.

marienewmanforcongress.com

REPUBLIKANIN

fot. Mike Fricilone/Facebook

Mike Fricilone jest  od 2012 r. członkiem Rady Powiatu Will i dyrektorem wykonawczym ds. sprzedaży w firmie Midwest Office Interiors. W marcu wygrał w 3. okręgu wyborczym  prawybory Partii Republikańskiej do Kongresu USA, pokonując dwoje pozostałych kandydatów. Wśród swoich obietnic wyborczych wymienia poprawę systemu  opieki zdrowotnej, działania na rzecz wzrostu gospodarki i ochrony środowiska. Fricilone chce zwiększyć bezpieczeństwo publiczne, ale przy jednoczesnym wsparciu policji. Opowiada się za obniżeniem podatków.

www.MikeFriclone.com

4. OKRĘG WYBORCZY (U.S. CONGRESS, 4TH DISTRICT), w którym dominuje społeczność latynoska, został uznany przez magazyn „The Economist” za najbardziej dziwaczny okręg w USA, o najbardziej tendencyjnie wykreślonych granicach; połowa obszaru dystryktu znajduje się na północy, a połowa na południu miasta.

DEMOKRATA

fot. Jesus „Chuy” Garcia/Facebook

Kongresmen USA Jesus „Chuy” Garcia ubiega się w tych wyborach o reelekcję jako kandydat Partii Demokratycznej do Izby Reprezentantów w 4. okręgu wyborczym. Były chicagowski radny, stanowy senator, a później komisarz powiatu Cook po wygraniu wyborów w 2018 r. zajął miejsce zajmowane przez długoletniego kongresmena USA Luisa Gutierreza. Garcia bez powodzenia ubiegał się o urząd burmistrza Chicago w wyborach w 2015 r. Przegrał wtedy w drugiej turze z ubiegającym się o reelekcję ówczesnym burmistrzem Rahmem Emanuelem. Garcia pochodzi z rodziny imigrantów z Meksyku. Od 51 lat mieszka w dzielnicy Little Village na południowym-zachodzie Chicago.

www.JesusChuyGarcia.com

REPUBLIKANIN

Jesus E Solorio Jr./FacebookJesus Solorio, prezes firmy Solorio Strategies LLC,  jest republikańskim kandydatem w walce o miejsce w Kongresie USA w 4. okręgu. Działa w zarządzie Partii Republikańskiej w 23. okręgu. Urodził się w Teksasie, ale wychowywał w Cicero i na południowym-zachodzie Chicago. Solario podkreśla, że startuje w wyborach do Kongresu USA, ponieważ „chce walczyć o amerykański sen, aby zapewnić każdemu dostęp do niedrogiej opieki zdrowotnej, aby każde dziecko – bogate czy biedne – miało dostęp do wspaniałej edukacji”.

www.solorioforcongress.com

5. OKRĘG WYBORCZY (U.S. CONGRESS, 5TH DISTRICT) obejmuje północ i północny zachód Chicago oraz częściowo północno-zachodnie i północne przedmieścia w powiecie Cook i DuPage.

DEMOKRATA

fot. Mike Quigley/Facebook

Kongresmen USA Mike Quigley jako kandydat Partii Demokratycznej do Kongresu USA w  5. okręgu wyborczym walczy o kolejną kadencję. Fotel w Izbie Reprezentantów USA zajmuje od 2009 roku. Quigley, który jest członkiem kongresowej komisji ds. wywiadu, chce wygrać kolejne wybory, aby „dokończyć pracę w Kongresie”, w tym kontekście wymienia dochodzenie w sprawie rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w 2016 r. Wpływowy, wysoki rangą demokrata w Izbie Reprezentantów USA wielokrotnie podejmował w Kongresie inicjatywy legislacyjne na rzecz Polski. W latach 1998-2009 Quigley był komisarzem Rady Powiatu Cook.

www.quigley.house.gov

REPUBLIKANIN

fot. Tommy Hanson for Congress/Facebook

Tommy Hanson, właściciel firmy obrotu nieruchomościami, o urząd kongresmena ubiega się po raz trzeci. W marcu wygrał prawybory Partii Republikańskiej do Kongresu USA w 5. okręgu wyborczym. Jak zapowiada, chce walczyć o obniżenie podatków, cen nieruchomości i kosztów utrzymania w Illinois i w Chicago.

www.hansoncommercialrealestate.com

6. OKRĘG WYBORCZY (U.S. CONGRESS, 6TH DISTRICT) obejmuje zachodnie, południowe i północno-zachodnie przedmieścia na terenie powiatów Cook, Kane, DuPage, McHenry i Lake.

DEMOKRATA

fot. Congressman Sean Casten/Facebook

Kongresmen USA Sean Casten w tych wyborach ubiega się o reelekcję w 6. okręgu wyborczym. Zaprzysiężony został w styczniu 2019 r., a jego kadencja zakończy się 3 stycznia 2021 r. Casten urodził się w Dublinie w Irlandii w rodzinie obywateli amerykańskich. Jest z wykształcenia biochemikiem. Pracę naukową prowadził w Tufts School of Medicine. W 2007 r. został współzałożycielem firmy Recycled Energy Development, LLC. Był także prezesem zarządu w Northeast Combined Heat and Power Association w 2005 r. i U.S. Combined Heat and Power Association w 2007 r.

castenforcongress.com

REPUBLIKANKA

fot. Jeanne Ives/Facebook

Jeanne Ives wygrała w marcu prawybory Partii Republikańskiej do Kongresu USA w  6. okręgu wyborczym. Jest przedstawicielką konserwatystów krytycznych wobec establishmentu partii GOP, ale przychylnych prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Jest absolwentką prestiżowej akademii wojskowej West Point, weteranką, która w stanowym parlamencie w Springfield zasiadała w latach 2012-2019. Wcześniej była członkiem Rady Miasta Wheaton. W marcu 2018 r. przegrała republikańskie prawybory na gubernatora z ubiegającym się o drugą kadencję  Brucem Raunerem.

JeanneForCongress.com

9. OKRĘG WYBORCZY (U.S. CONGRESS, 9TH DISTRICT) obejmuje część powiatu Cook, w tym Evanston i Skokie, a także część północy Chicago.

DEMOKRATKA

fot. Jan Schakowsky/Facebook

Kongresmenka USA Jan Schakowsky w tych wyborach ubiega się o kolejną kadencję w Izbie Reprezentantów USA. Demokratka pierwsze wybory do Kongresu w 9. okręgu wyborczym wygrała w 1998 r., a jej obecna kadencja upływa 3 stycznia 2021 r.  Karierę polityczną rozpoczynała w stanowym parlamencie, w którym zasiadała w latach 1990-1998. Pochodząca z Chicago Schakowsky w latach 1976–1985 pełniła obowiązki dyrektora ds. programowych w Illinois Public Action, największej w naszym stanie organizacji działającej na rzecz konsumentów. Obecnie w Kongresie USA jest członkiem komisji do spraw energii i handlu oraz komisji budżetowej.

janschakowsky.org

REPUBLIKANIN

fot. VoteSangari/Facebook

Sargis Sangari staje w szranki wyborcze z prominentną demokratką z Chicago Jan Schakowsky jako kandydat Partii Republikańskiej do Kongresu w 9. okręgu wyborczym. Pochodzący z Iranu emerytowany podpułkownik, który od 10. roku życia mieszka w Stanach Zjednoczonych, ma za sobą ponad 20-letnią służbę w armii amerykańskiej. Sangari brał udział w wielu misjach specjalnych na Bliskim Wschodzie, Azji, Ameryce Łacińskiej, a także w Europie, a po zakończeniu kariery wojskowej w misjach dyplomatycznych w Kuwejcie. Weteran sił specjalnych armii USA  na przedwyborczym spotkaniu w siedzibie PNA-ZNP podkreślał znaczenie Polski w Unii Europejskiej i sojuszu polsko-amerykańskiego. Jest prezesem firmy Near East Center for Strategic Engagement.

votesangari.com

10. OKRĘG WYBORCZY ( U.S. CONGRESS, 10TH DISTRICT ) obejmuje północno-wschodnie krańce stanu, część północnych przedmieść Chicago oraz miejscowości powiatu Lake.

DEMOKRATA

fot. Brad Schneider/Facebook

Kongresmen Brad Schneider  jako kandydat Partii Demokratycznej ubiega się o kolejną kadencję w wyborach do Kongresu w 10. okręgu wyborczym. Został wybrany w listopadzie 2016 r., a jego kadencja wygasa w styczniu 2021 r. Pochodzący z Denver w Kolorado Schneider z wykształcenia jest ekonomistą. Jest założycielem firmy konsultingowej Founded Cadence Consulting Group, LLC.  W Kongresie USA pracuje w komisji ds. małego biznesu .

Schneiderforcongress.com

REPUBLIKANKA

fot. Val for Congress/Facebook

Valerie Ramirez Mukherjee w 10. okręgu wyborczym jest kandydatką Partii Republikańskiej do Kongresu USA. W marcowych prawyborach nie miała kontrkandydatów. Pracuje w sektorze finansowym i technologicznym. W latach 1995-1997 pracowała w biurze kongresowym Billa Bakera. Jeśli wygra wybory będzie pierwszą Latynoską reprezentującą 10. okręg w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

ValForCongress.com

11. OKRĘG WYBORCZY (U.S. CONGRESS, 11TH DISTRICT) obejmuje część powiatów   Cook, DuPage, Kane, Kendall i Will counties. Na jego terenie położone są miasta  Aurora, Joliet i Naperville.

DEMOKRATA

fot. Bill Foster/Facebook

Kongresmen Bill Foster jako kandydat Partii Demokratycznej ubiega się o kolejną kadencję w Izbie Reprezentantów USA  z 11. okręgu wyborczego. W latach 2008-2010 reprezentował 14. okręg wyborczy z Illinois w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Z wykształcenia fizyk, ma doświadczenie w biznesie. Do 2006 r. pracował w Fermi National Accelerator Laboratory (Fermilab). Jest członkiem kongresowej komisji ds. finansów oraz komisji ds. nauki, kosmosu i technologii. Obecna kadencja Fostera upływa w styczniu 2021 r.

billfoster.com

REPUBLIKANIN

fot. Rick Laib for 11/Facebook

Rick Laib wygrał w marcu prawybory Partii Republikańskiej do Kongresu USA w 11. okręgu. Sierżant w biurze szeryfa powiatu Will w 2018 r. przegrał wybory do stanowego parlamentu jako republikański kandydat w 86. okręgu. Laib pochodzi z Joliet i ma za sobą służbę w armii amerykańskiej w latach 1992-2000.

ricklaib2020.com

14. OKRĘG WYBORCZY (U.S. CONGRESS, 14TH DISTRICT) obejmuje północno-wschodnią część Illinois, w tym część powiatów Lake, McHenry, Kane, DeKalb, Kendall, Dupage i Will. 

DEMOKRATKA

fot. Rep. Lauren Underwood/Facebook

Kongresmenka Lauren Underwood jako kandydatka Partii Demokratycznej ubiega się o reelekcję w 14. dystrykcie kongresowym.  Dyplomowana pielęgniarka, która była doradczynią federalnego departamentu zdrowia i opieki społecznej,  w wyborach 2018 r. pokonała  ubiegającego się o kolejną czwartą kadencję republikanina Randy’ego Hultgrena. Underwood jest pierwszą czarnoskórą kobietą reprezentująca 14. dystrykt w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Jest członkiem kongresowych komisji  ds. weteranów, edukacji i komisji ds. bezpieczeństwa kraju.

underwoodforcongress.com

REPUBLIKANIN

fot. Jim Oberweis/Facebook

Stanowy senator Jim Oberweis jest kandydatem Partii Republikańskiej do Kongresu w 14. okręgu wyborczym. W marcowych prawyborach partyjnych pokonał sześciu kandydatów. Oberweis kilka razy startował w wyborach do Senatu USA, a w 2006 r. starał się o urząd gubernatora Illinois. Od 2013 r. jest w Senacie Illinois i reprezentuje 25. okręg wyborczy. Jego obecna kadencja kończy się w styczniu 2013 r. Jest biznesmenem, prezesem zakładów mleczarskich Oberweis Dairy.

jim2020.com

16. OKRĘG WYBORCZY (U.S. CONGRESS, 16TH DISTRICT) obejmuje powiaty Boone, Bureau, Grundy, Iroquois, LaSalle, Lee, Livingston, Ogle, Putnam oraz część powiatów DeKalb, Ford, Stark, Will i  Winnebago.

REPUBLIKANIN

fot. Adam Kinzinger/Facebook

Kongresmen USA Adam Kinzinger ubiega się o kolejną kadencję w Izbie Reprezentantów jako kandydat Partii Republikańskiej w 16. okręgu wyborczym. W Kongresie zasiada od 2010 r. po wygraniu wyborów w 11. okręgu wyborczym. Od 2018 r. reprezentuje 16. okręg, a jego obecna kadencja wygasa w styczniu 2021 r. Podpułkownik wojsk lotniczych Gwardii Narodowej (Air National Guard) przebywał na misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie. Jest członkiem kongresowych komisji ds. energii i handlu i komisji spraw zagranicznych.

Electadam.com

DEMOKRATKA

fot. Dani Brzozowski/Facebook

Dani Brzozowski jest kandydatką Partii Demokratycznej w wyborach do Kongresu w 16. okręgu. W marcowych prawyborach nie miała kontrkandydatów. Jest w zarządzie Partii Demokratycznej powiatu LaSalle. Pochodząca z imigranckiej rodziny aktywistka ma za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy w organizacjach non-profit, w tym na stanowisku menedżera w Starved Rock Country Community Foundation.

daniforillinois.com

Opracowała: Joanna Trzos

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks