REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWśród ofiar i świadków strzelaniny w LA byli mieszkańcy Illinois

Wśród ofiar i świadków strzelaniny w LA byli mieszkańcy Illinois

-

Wśród ofiar szaleńca, który w piątek na lotnisku w Los Angeles zabił oficera TSA i ranił kilka innych osób, jest także były mieszkaniec Lake Forest. 

Lotnisko LAX w Los Angeles, w Kalifornii fot. Francis Specker/PAP/EPA
Lotnisko LAX w Los Angeles, w Kalifornii fot. Francis Specker/PAP/EPA

29-letni Brian Ludmer, nauczyciel szkoły średniej, przejdzie operację roztrzaskanej kulą nogi oraz podda się długotrwałej rehabilitacji ruchowej − poinformowali w komunikacie przedstawiciele szpitala Ronald Reagan UCLA Medical Center.

REKLAMA

Ludmer, dyrektor techniczny szkolnego teatru w Calabasas High School w Los Angeles, był w drodze na ślub przyjaciela, gdy na lotnisku w Los Angeles “usłyszał strzały i i głosy uciekających we wszystkich kierunkach ludzi” − powiedział Dan Stepenosky, dyrektor dystryktu Las Virgenos. − Gdy szaleniec celował w Ludmera, ten próbował uciekać, a następnie schował się za krzesłami, jednak został trafiony w nogę.

− Myślał, że tego nie przeżyje. W końcu ukrył się w schowku i założył prymitywną opaskę uciskową, by powstrzymać krwawienie. To mu uratowało życie − powiedział Stepenosky reporterom NBC Los Angeles. − Wyszedł z ukrycia dopiero, gdy usłyszał głos policjanta.

Ludmer ukończył Lake Forest High School w 2002 r., a następnie uczęszczał na University of Illinois, którego absolwentem został w roku 2006.

Przy szpitalnym łóżku Ludmera na zmianę czuwa matka rannego oraz dyrektor i dwóch nauczycieli szkoły Calabasas.

Uczestnikiem piątkowych wydarzeń w porcie lotniczym Los Angeles był również Alfred Scarletta z Hawthorne Woods w Illinois. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Mieszkaniec Illinois może mówić o ogromnym szczęściu.

− Bóg mnie miał w swojej opiece − stwierdził Scarletta po wylądowaniu w poniedziałek na chicagowskim lotnisku. − Dołączyłem do grupy uciekających i to, być może, uratowało mi życie.

Scarletta na początku tego roku był bezpośrednim świadkiem innej tragedii − zamachu bombowego na mecie maratonu w Bostonie. Wówczas też szczęśliwie nie doznał obrażeń.

(ak)

REKLAMA

2107536232 views

REKLAMA

2107536464 views

REKLAMA

2109332855 views

REKLAMA

2107536605 views

REKLAMA

2107536704 views

REKLAMA

2107536812 views