REKLAMA

2130842357 views

REKLAMA

2130842354 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWraca chicagowski Auto Show. Pełne otwarcie miasta do 4 lipca

Wraca chicagowski Auto Show. Pełne otwarcie miasta do 4 lipca

-

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot planuje pełne otwarcie miasta do 4 lipca br. Wraz z gubernatorem J.B. Pritzerem ogłosiła również we wtorek, że latem odbędzie się słynny Auto Show. Illinois do lipca ma wkroczyć w piątą fazę otwarcia gospodarki.

Słynny chicagowski Auto Show odbędzie się w skróconej formie w dniach 15-19 lipca w McCormick Place – ogłosili burmistrz Lightfoot i gubernator Pritzker we wtorek 4 maja podczas konferencji prasowej w tym największym centrum wystawienniczym w kraju. Uczestnictwo w imprezie nie będzie wymagało szczepienia przeciw COVID-19, lecz władze zapowiedziały, że można spodziewać się konieczności noszenia maski, sprawdzania temperatury i wypełnienia formularza zdrowotnego.

REKLAMA

Auto Show ma być pierwszą wystawą zorganizowaną od wybuchu pandemii w marcu ubiegłego roku. Władze ogłosiły plany rok po tym, jak McCormick Place został przekształcony w gigantyczny szpital polowy na wypadek przepełnienia szpitali. Burmistrz powiedziała również, że jest w trakcie rozmów dotyczących przywrócenia kolejnych konwencji oraz letnich festiwali.

Jednocześnie z ogłoszeniem wystawy samochodowej burmistrz Lori Lightfoot poinformowała, że jeżeli w mieście utrzyma się pozytywny trend związany z COVID-19, to do 4 lipca zniesione zostaną ograniczenia dotyczące liczebności zgromadzeń. Dodała, że pozostanie obowiązek noszenia masek.

Kilka dni wcześniej burmistrz ogłosiła zwiększenie limitów klientów w barach i restauracjach, gości podczas prywatnych zgromadzeń oraz wznowienie imprez masowych w United Center.

Gubernator Pritzker mówił z kolei, że Illinois jest coraz bliżej wkroczenia w fazę pomostową otwarcia, Bridge Phase. Wcześniej plany te zostały odwołane w związku z ponownym wzrostem zachorowań i pojawieniem się nowych odmian wirusa.

Faza pomostowa poprzedzałaby całkowite otwarcie stanu i wznowienie działalności wielu biznesów. Gubernator powiedział, że może to nastąpić nawet w przyszłym tygodniu, choć nie podano dokładnego terminu. Pritzker odniósł się również do masek, zaznaczając że obowiązek ich noszenia masek pozostanie z nami do czasu zniesienia zalecenia przez CDC.

Gubernator zaznaczył również, że mimo optymizmu wirus niejednokrotnie okazał się nieprzewidywalny.

(jm)

REKLAMA

2126431908 views

REKLAMA

REKLAMA

2126431925 views

REKLAMA

REKLAMA

2128228245 views

REKLAMA

2126431935 views

REKLAMA

2126431939 views

REKLAMA

2126431943 views