REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Woda w szkołach katolickich skażona ołowiem

Woda w szkołach katolickich skażona ołowiem

-

fot.deepcove/pixabay.com
fot.deepcove/pixabay.com

Według raportu sporządzonego przez archidiecezję Chicago 56 katolickich szkół podstawowych i średnich ma poziom ołowiu przekraczający federalne standardy bezpieczeństwa.

REKLAMA

Dobrowolne testy wody przeprowadziły wszystkie spośród 180 chicagowskich szkół katolickich. Nieprawidłowości stwierdzono w 17 szkołach w Chicago i 39 na przedmieściach w powiecie Lake i Cook. W 70 proc. badanych szkół poziom ołowiu był dopuszczalny.

Zarządca chicagowskich szkół katolickich, dr Jim Rigg, zapewnił, że podjęto natychmiastowe działania w szkołach, w których zdiagnozowano problem. Dodał, że bezpieczeństwo uczniów jest priorytetem. Archidiecezja pracuje również nad wprowadzeniem we wszystkich szkołach standardowych filtrów przepływowych, co jest najlepszym sposobem uzdatniania wody. Dodatkowo zalecono oznaczenie wszystkich zbiorników w budynkach szkolnych, z których uczniowie nie powinni pić wody.

Listę szkół z niebezpiecznym poziomem ołowiu można znaleźć na stronie internetowej archidiecezji pod adresem www.archchicago.org

(jm)

1 KOMENTARZ

  1. Naprawde nie rozumiem sensu tego artykulu.Ma on udowodnic ,ze problem dotyczy tylko szkol katolickich w Chicago a w reszcie szkol nie ma problemu?Jak juz piszecie taki tekst to warto by bylo porownac wyniki do np. wynikow testow w publicznych szkolach w Chicago zeby miec pelny obraz.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks