REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Właściciele domów korzystają na rosnących cenach

Właściciele domów korzystają na rosnących cenach

-

fot.Tannen Maury/EPA
fot.Tannen Maury/EPA

W pierwszym kwartale 2015 r. rosnące ceny domów poprawiły sytuację właścicieli nieruchomości w Chicago i okolicach. Liczba właścicieli domów, których zadłużenie przekracza ich wartość, spadła poniżej 20 procent.

REKLAMA

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę zajmującą się rynkiem nieruchomości – CoreLogic, w czasie pierwszych trzech miesięcy 2015 r. procent właścicieli domów wciąż przebywających w “kredytowym zanurzeniu” (wartość zaciągniętej pożyczki przekracza wartość nieruchomości) wyniósł 19,1. Właściciele prawie 262 tys. domów i mieszkań wciąż spłacają pożyczki wyższe od wartości swojej nieruchomości.

W pierwszym kwartale zeszłego roku liczba stratnych właścicieli wynosiła w Chicago 21,9 proc., tegoroczny wynik świadczy zatem o powolnej, ale postępującej poprawie sytuacji na mieszkaniowym rynku.

Mimo rosnących cen nieruchomości Chicago wciąż pozostaje na szarym końcu rankingu najbardziej zadłużonych względem wartości nieruchomości w USA. Gorzej jest tylko na Florydzie w okolicach Tampy, St. Petersburga i Clearwater, gdzie 23,1 proc. pożyczek wciąż przerasta aktualną wartość domów. Przed Chicago uplasowały się: Phoenix (Arizona) – 16,9 proc. i okolice Riverside w Kalifornii – 13,9 procent. W skali kraju, liczba “zanurzonych” kredytowo nieruchomości wynosi 10,2 procent. W pierwszym kwartale bieżacego roku ceny domów i mieszkań w USA wzrosły średnio o 2,5 procent.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA