0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWłaściciel domu odpowie w sądzie za śmiercionośny pożar

Właściciel domu odpowie w sądzie za śmiercionośny pożar

-

Jak informowaliśmy czworo dzieci w wieku od 7 do 15 lat zginęło, a dwoje dorosłych odniosło obrażenia w pożarze, który wybuchł w poniedziałek nad ranem w południowej dzielnicy Chicago. Matka dzieci i jej partner, którzy wyskoczyli oknem z trzeciego piętra, są w stanie krytycznym spowodowanym oparzeniami, zatruciem dymem i obrażeniami po upadku z wysokości. Tymczasem w sądzie jest pozew przeciwko właścicielowi budynku.

Do sądu wpłynął pozew Darlene Hudson, matki Nate’a Johnsona, który wyskoczył z okna razem z Shamayą Coleman, matką czwórki śmiertelnych ofiar. Pozwanymi są: właściciel budynku Tahir M. Sheikh oraz J&J Real Estate Management and Construction.

REKLAMA

Adwokat Martin Dolan twierdzi, że Sheikh i J&J nie wyposażyli mieszkania na trzecim piętrze w wykrywacze dymu i nie zapewnili mieszkańcom bezpiecznej drogi ucieczki w razie pożaru, co jest wymagane przez prawo.

Władze miasta w wyniku oględzin budynku stwierdziły 75 naruszeń kodeksu mieszkaniowego. Na klatkach schodowych, w piwnicach i większości mieszkań nie było wykrywaczy dymu, nie było też żadnego działającego wykrywacza tlenku węgla (czadu).

Inspektorzy miejscy zostali wezwani do dwóch innych budynków Takira Sheikha. Obydwa są zamieszkane, a – według dokumentacji – nie były kontrolowane od 2011 roku. Inspekcja wykazała w nich więcej naruszeń przepisów niż w tym, który spłonął – m.in. zablokowane wyjście i wadliwy komin.

Agentka firmy J&J powiedziała dziennikarzowi „Chicago Sun-Times”, że 4 września wszyscy lokatorzy mieli działające wykrywacze dymu i czadu.

NBC informuje, że według dokumentacji powiatu Cook Sheikh otrzymał na swoje budynki pożyczki przekraczające o  milion sumę, za które je kupił. (kc)

fot.James E. Foehl/U.S. Navy/Wikipedia

REKLAMA

2126962554 views

REKLAMA

REKLAMA

2126962571 views

REKLAMA

REKLAMA

2128758891 views

REKLAMA

2126962581 views

REKLAMA

2126962585 views

REKLAMA

2126962589 views