REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWłaściciel domeny PopeFrancis.com chce podarować ją papieżowi

Właściciel domeny PopeFrancis.com chce podarować ją papieżowi

-

Prawnik z Chicago, który jest właścicielem domeny internetowej www.PopeFrancis.com chce oddać ją nowemu papieżowi za darmo. Chris Connor przyznaje, że bardzo cieszy się z patrona, jakiego obrał sobie nowy Ojciec Święty. Nie dlatego, że posiada domenę z imieniem papieża w tytule, ale dlatego, że św. Franciszek jest jego ulubionym święty.

fot. Właściciel domeny PopeFrancis.com Chris Connors chce oddać ją papieżowi za darmo.
fot. Właściciel domeny PopeFrancis.com Chris Connors chce oddać ją papieżowi za darmo.

REKLAMA

Chris Connors domenę PopeFrancis.com (w jęz.ang. PapieżFranciszek.com) kupił w 2010 roku, nie licząc na wielkie pieniądze, ale najzwyczajniej mając nadzieję, że kiedyś na Stolicy Piotrowej zasiądzie papież, który wybierze sobie za patrona św. Franciszka z Asyżu. 39-letni prawnik, który reprezentuje przed sądami tzw. whistleblowers (osoby i organizacje alarmujące o łamaniu praw jednostki czy korupcji) mówi, że jest praktykującym katolikiem, a św. Franciszek – ze względu na swą pokorę i umiłowanie ubogich – jest jego ulubionym świętym.

Kiedy więc kardynał Jorge Bergoglio po wyborze na papieża ogłosił, że przyjmuje imię Franciszek, Chris Connors nie posiadał się z radości.

39-latek zadzwonił do archidiecezji chicagowskiej proponując oddanie praw do domeny nowemu papieżowi. Nieodpłatnie.

Kardynał Francis George przyznał, że jest propozycją prawnika „zachwycony” i przekazał watykańskim urzędnikom wiadomość od mieszkańca Chicago. Papieski sekretariat nie zdecydował jeszcze jak nazywać będzie się oficjalna strona papieża Franciszka, ale oferta Chrisa Connorsa przyjęta została z radością.

Jeżeli Watykan nie skorzysta z daru prawnika, nie powinien mieć on problemów ze znalezieniem nabywcy na domenę. Connors przyznaje, ze otrzymał już kilka ofert kupna, ale w pierwszej kolejności prawo do nabycia strony internetowej chce dać papieżowi Franciszkowi.

mp

 

 

 

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2116317489 views

REKLAMA

REKLAMA

2116317702 views

REKLAMA

REKLAMA

2118114079 views

REKLAMA

2116317823 views

REKLAMA

2116317911 views

REKLAMA

2116318006 views