REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Włamanie do szkoły przy Bazylice św. Jacka

Włamanie do szkoły przy Bazylice św. Jacka

-

Bazylika św. Jacka fot.IvoShandor/Wikipedia
Bazylika św. Jacka fot.IvoShandor/Wikipedia

Do zuchwałego włamania doszło w weekend w chicagowskiej dzielnicy Avondale. Łupem złodzieja lub złodziei padł sejf z pieniędzmi skradziony z gabinetu dyrektora parafialnej szkoły podstawowej znajdującej się w centrum Jackowa. 

REKLAMA

Ślady włamania i brak sejfu zauważyła w poniedziałek rano dyrektorka szkoły Christine Huzenis. Przybyła na miejsce policja zabezpieczyła ślady przestępstwa.  Włamanie zostało przeprowadzone w sposób przemyślany i zorganizowany, świadczy o tym wyłączenie szkolnego monitoringu. Według relacji dyrekcji szkoły łupem sprawcy (lub sprawców) padło 5 tys. dolarów.

Szkoła przy Bazylice św. Jacka w najbliższym czasie zostanie zamknięta. Skradzione pieniądze miały zostać przeznaczone na dofinansowanie czesnego uczniów, którzy od nowego roku będą uczęszczać do innych katolickich szkół. Pieniądze zebrane przez rodziców i członków lokalnej społeczności miały opłacić również pożegnalny uroczysty obiad w okolicznej restauracji.

– Jesteśmy w ciężkiej sytuacji, okradanie zamykanej szkoły, to jak kopanie leżącego – powiedziała reporterom telewizji NBC5 administratorka szkoły Jodi Thyen. Policja poszukuje sprawców.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks